Hlavní navigace

UniCredit představuje pohár Ligy mistrů UEFA poprvé v Praze

[Tisková zpráva] Zásluhou UniCredit dorazila konečně do České republiky legendární trofej Ligy mistrů UEFA a od dnešního dne do neděle 26. září 2010 budou mít nejenom milovníci fotbalu možnost vidět pohár z bezprostřední blízkosti v Praze na Staroměstském náměstí.

Sdílet

  • UniCredit poprvé v historii přiváží do hlavního města České republiky trofej pro nejlepší ligový klub Evropy.
  • Během tří dnů bude pohár vystaven v samém centru Prahy na Staroměstském náměstí, návštěvníci červeného stanu pocítí jedinečnou atmosféru Ligy mistrů UEFA v ucelené tematické expozici.
  • Z Prahy bude UEFA Champions League Trophy Tour putovat do dalších tří zemí střední Evropy – Slovenska, Polska a Rakouska.

Zásluhou UniCredit dorazila konečně do České republiky legendární trofej Ligy mistrů UEFA a od dnešního dne do neděle 26. září 2010 budou mít nejenom milovníci fotbalu možnost vidět pohár z bezprostřední blízkosti v Praze na Staroměstském náměstí.

Nepřehlédnutelný červený stan v barvách sponzora Ligy mistrů UEFA bankovní skupiny UniCredit nabídne návštěvníkům podstatně více, především nezapomenutelnou atmosféru této prestižní evropské soutěže včetně možnosti osobně se potkat se slavným Luisem Figem, oficiální vyslanec skupiny UniCredit pro Ligu mistrů UEFA, nebo Vladimírem Šmicerem, vyslancem Ligy mistrů UEFA.

Po průchodu „tunelem pro hráče“ vstoupí návštěvníci do výstavního prostoru pulzujícího energií, naplněného fotografiemi, videoprojekcemi a multimediálními efekty, který oživuje nejpamátnější utkání se všemi góly i nejvýznamnějšími okamžiky turnaje. Historické vzpomínkové předměty připomenou největší z velkých vítězů Poháru mistrů evropských zemí (European Champion Clubs' Cup) a jeho nástupce UEFA Champions League, zatímco rozměrné obrazovky všem umožní znovu prožít úchvatné okamžiky prestižní soutěže. Fanouškům se dostane příležitosti nechat se vyfotografovat společně s pohárem UEFA Champions League a během každého ze tříi dnů proběhne autogramiáda za účasti největších fotbalových celebrit.

„Fotbalová Liga mistrů UEFA je nejúspěšnější mezinárodní klubovou soutěží a je proto přirozené, že se nejúspěšnější bankovní skupina ve střední a východní Evropě UniCredit rozhodla uzavřít strategické partnerství. Pro českou UniCredit Bank je tato událost potěšující ještě z jiného důvodu, neboť jsme se stali prvním hostitelem této trofeje v České republice a můžeme tak naše klienty i další zájemce vtáhnut do neopakovatelné atmosféry Ligy mistrů UEFA. UniCredit se spojuje nejenom s tím nejlepším z evropského fotbalu, ale i s tím nejlepším z evropské nabídky bankovních služeb. To je naše dnešní poselství,“ uvedl Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank.

„UniCredit jako partner Ligy mistrů UEFA je potěšena, že může přivést evropský pohár do České republiky. Tato země má velkou fotbalovou tradici, což je také důvod, proč jsem osobně šťastný, že můžeme všem českým fanouškům nabídnout šanci strávit nezapomenutelné okamžiky s UEFA Champions League Trophy Tour. UniCredit je hrdým partnerem Ligy mistrů UEFA stejně jako našich klientů v České republice, kterým nabízí nejlepší bankovní služby podporující jejich osobní potřeby a rozvoj podnikání,“ doplnil Paolo Iannone, místopředseda představenstva a obchodní ředitel UniCredit Bank.

Ve svém komentáři k filozofii Trophy Tour uvedl David Taylor, generální ředitel UEFA Events S.A.: „UEFA Champions League v sobě nese dlouhé a vynikající dědictví a je skutečnou špičkou celé evropské klubové kopané. Samotná trofej představuje nejvyšší cenu UEFA Champions League. Jsme opravdu šťastni, že pohár společně s UniCredit přivážíme do této části Evropy, čímž řada vášnivých příznivců fotbalu získá příležitost strávit ve společnosti poháru nezapomenutelnou chvíli. Trophy Tour společně s UniCredit je pro náš šancí, jak všem těmto fanouškům aspoň zčásti oplatit jejich přízeň."

Poté co jako vyslanec UEFA Champions League Trophy Tour v loňském roce provázel Trophy Tour, bude letos evropská fotbalová legenda Luís Figo podporovat sponzorskou roli UniCredit. Jakožto oficiální vyslanec UniCredit pro UEFA Champions League se Luís Figo připojí k Trophy Tour ve všech pěti stěžejních městech. Zúčastní se všech tiskových konferencí, bude připraven poskytovat samostatné rozhovory a vedle toho bude mít autogramiády pro své fanoušky. „Je pro mě velkou ctí účastnit se Trophy Tour jako oficiální vyslanec UniCredit pro UEFA Champions League. Iniciativa UniCredit dovézt pohár do různých zemí je úžasným darem fotbalovým fanouškům a já jsem ze srdce rád, že mohou provázet propagaci UEFA Champions League Trophy Tour, jak ji prezentuje UniCredit," prohlásil Luís Figo.

První UEFA Champions League Trophy Tour prezentovaná UniCredit začala na podzim roku 2009 působivou zahajovací akcí v Miláně v Itálii, odkud pokračovala návštěvami Chorvatska, Rumunska, Maďarska a Bulharska. Setkala se s ohromným úspěchem, když se během její pouti po pěti zemích přišlo na pohár podívat více než 90 000 fanoušků. Výstavní nákladní vůz, který trofej převáží, urazil za tu dobu přes 4 000 kilometrů. Zastávku učinil v 15 městech, mezi nimi i v pěti hlavních městech tour – v Miláně, Záhřebu, Bukurešti, Budapešti a Sofii.

Letos se Trophy Tour při svém pokračování vydá z Prahy do Varšavy (Polsko) ve dnech 1. až 3. října, Bratislavy (Slovensko) ve dnech 8. až 10. října a svou pouť uzavře ve Vídni (Rakousko) ve dnech 14. až 17. října. Návštěva třetí skupiny zemí střední a východní Evropy proběhne v roce 2011.

Trophy Tour představuje jednu z hlavních iniciativ UniCredit během tříletého sponzorství UEFA Champions League, strategického závazku, který umožní UniCredit posílit svou viditelnost evropské bankovní skupiny se silnými a hlubokými kořeny ve 22 zemích.

Více o UEFA Champions League Trophy Tour se dozvíte na www.unicredit­.eu/champions.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).