UniCredit Leasing navýšil vlastní kapitál o více než 2 miliardy korun

Na základě rozhodnutí jediného akcionáře UniCredit Leasing CZ, a. s., ze dne 18. prosince 2008 bylo provedeno navýšení vlastního kapitálu společnosti o 2,175 mld. korun. Tímto krokem skupina UniCredit Group jasně deklarovala strategický obchodní zájem na leasingovém trhu v České republice.

Sdílet

Navýšení kapitálu od akcionáře posiluje postavení UniCredit Leasing na českém trhu jako jednoho z největších poskytovatelů financování movitostí a nemovitostí a dává do budoucna dobrý základ pro další obchodní činnost. Celkový vlastní kapitál společnosti UniCredit Leasing by po jeho navýšení včetně zisku roku 2008 měl dosáhnout 4,65* mld. korun, upřesnil Jiří Matula, předseda představenstva a generální ředitel. Dále zdůraznil: Při současném globálním nedostatku kapitálu touto investicí akcionář potvrdil finanční sílu skupiny UniCredit Group.

Navýšení bylo provedeno formou příplatku mimo základní jmění a finanční prostředky budou v letošním roce použity jak na posílení vlastního kapitálu dceřiných společností UniCredit Fleet Management a Renault Leasing CZ, tak i ve větší míře na financování vlastní obchodní činnosti, zejména pak poskytováním finančních produktů pro podnikatele z oblasti malého a středního podnikání.

UniCredit Leasing CZ, a. s., dříve CAC LEASING, působí na trhu v České republice již od roku 1991. Od roku 2005 je součástí mezinárodní finanční skupiny UniCredit Group, která v leasingovém financování patří k leasingové jedničce na Evropském trhu.

* odhadovaná výše vlastního kapitálu dle IFRS k 31.12. 2008

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).