Hlavní navigace

UniCredit Bank věnovala 50 000 Kč nejlepšímu mladému fotografovi na Prague Foto v rámci UniCredit Bank Young Photo Award 2008

UniCredit Bank, generální partner 1. ročníku fotografického veletrhu Prague Foto, věnovala v rámci ocenění UniCredit Bank Young Photo Award 2008 nejlepšímu mladému fotografovi do 35 let částku 50 000 Kč. Cenu vítězce Tereze Vlčkové, studentce Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě a Ateliéru reklamní fotografie na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, předala za UniCredit Bank Marie Wojciková.

„Věříme, že díky novému ocenění UniCredit Bank Young Photo Award se nám podaří inspirovat mladé a nadějné fotografy a přesvědčit je k účasti na podobných veletrzích a soutěžích, a pomůžeme tak české fotografii nacházet nové hodnotné tváře uměleckého světa,“ uvedla na adresu prvního ročníku ocenění UniCredit Bank Young Photo Award Marina Votrubová, privátní bankéř UniCredit Bank, mimo jiné jedna z porotců soutěže.

Partnerství nového fotografického veletrhu Prague Foto zapadá do tradice systematické podpory, kterou UniCredit Bank vždy věnovala a věnuje oblastem kultury a umění. UniCredit Bank je tak mimo jiného pro rok 2008 také partnerem Národní galerie v Praze, Galerie Rudolfinum či hlavním partnerem Moravské galerie v Brně.