Hlavní navigace

UniCredit Bank se SEPA inkasem stále vede

[Tisková zpráva] Letošní listopad je pro UniCredit Bank opět ve znamení novinek v bezhotovostním platebním styku. Už je to rok, co mohou naši klienti platit SEPA inkasem (SEPA Direct Debit). Banka nyní nově umožňuje klientům inkasní úhrady v eurech i přijímat, a to nejen v rámci ČR ale i z dalších 31 evropských zemí.

Sdílet

UniCredit Bank je stále první a zatím jediná banka v České republice, která svým klientům poskytuje tuto inovativní službu.

SEPA inkaso mezi podnikatelskými subjekty lze využít pro pravidelné přeshraniční i tuzemské úhrady v eurech. „Zcela jistě tuto službu ocení naši exportéři, kteří teď budou mít vypořádání obchodů ve svých rukou, včetně řízení úhrady faktur. Díky tomu mohou lépe předvídat a plánovat finanční toky,“ zdůrazňuje Tomáš Hron, ředitel divize Global Transaction Banking. Mezi další z výhod patří i pevně stanovené časy zpracování, nově předávané údaje zase umožní automatizovanou identifikaci transakcí. SEPA inkaso využijí i obchodníci v tuzemských eurových obchodech. Běžně používaný variabilní symbol lze snadno předat v krátké zprávě pro plátce, která je součástí inkasní výzvy.

Již 15. 9. 2010 byla v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně podepsána historicky první smlouva o poskytování SEPA inkasa v ČR. Společnost The Candy Plus Sweet Factory, s.r.o. může díky této službě pohodlně inkasovat za své dodávky cukrovinek do Německa, svou zkušenost přidává i finanční ředitelka Milena Rusnoková: „SEPA inkaso vnímáme zejména jako rozšíření služeb pro naše odběratele. Naše společnost se neustále snaží přinášet svým odběratelům něco nového a inovovat nejenom své portfolio cukrovinek, ale také zvyšovat komfort zákaznického servisu. Volba tohoto způsobu platebního styku je potvrzením naší spolehlivosti a důvěry, kterou v nás naši obchodní partneři chovají. Nám to samozřejmě přináší lepší možnosti řízení cash flow a kontrolu nad obchodním případem od výroby až po uhrazení pohledávky“.

Spuštění další služby z řady SEPA inkas je důležitým milníkem pro UniCredit Bank, která tak naplňuje svou image evropské banky,“ uvádí Jaroslava Gregová, vedoucí projektu SEPA inkaso. Skupina UniCredit má jedno z nejlepších pokrytí pro SEPA inkasa v Evropě – banky jej poskytují v Německu, Rakousku, Itálií, České republice, Slovensku, Maďarsku, Rumunsku a Pobaltských zemích. Obecně je trendům v evropském platebním styku věnována v UniCredit velká pozornost, což dokazuje udělení mandátu pro provádění SEPA plateb pro Evropskou komisi, jako jedné ze čtyř evropských bank.

Projekt SEPA (Jednotná oblast pro platby v eurech) je iniciativou evropských bank podporovanou Evropskou centrální bankou. Jeho cílem je vytvoření integrovaného prostoru, ve kterém budou přeshraniční platby stejně snadno proveditelné a efektivní jako platby vnitrostátní. SEPA zahrnuje hladké platby, přímá inkasa a platební karty v rámci zemí Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru, Švýcarska a Monaka.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).