Hlavní navigace

UniCredit Bank je Nejlepší bankou roku 2009

UniCredit Bank se umístila na prvním místě v soutěži o Nejlepší banku 2009, kterou nově vyhlašují Hospodářské noviny. Čtvrtá největší bankovní instituce na tuzemském trhu získala první ocenění v této soutěži díky výhodnosti nabídky produktů a služeb pro klienty, tak i z pohledu hospodářských výsledků. Klíčové parametry byly podrobený důkladnému vyhodnocení na základě celé řady údajů.

Sdílet

Potěšil nás úspěch UniCredit Bank v prvním ročníku soutěže Nejlepší banka roku 2009, i když soutěže tohoto druhu v bankovnictví nedávají úplně jasné zprávy. Každá banka má svoji strategii akceptovanou akcionáři, pro které je důležité vytvořit hodnotu v souladu s uspokojením všech ostatních účastníků bankovního trhu – klienty, zaměstnance, regulátory. Pokud by se mě někdo zeptal, zda je první místo pro mě velkým překvapením, odpověděl bych, že nikoli. V soutěži, kde se hodnotí kvalita služeb, přístup ke klientům a hospodářské výsledky, je umístění UniCredit Bank na předních místech přirozené, uvedl Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank.

UniCredit Bank je čtvrtou největší bankou v České republice, z mezinárodního měřítka je součástí skupiny UniCredit Group, která je nejvýznamnější bankovní skupinou v Evropě. UniCredit Group v současné době aktivně působí 22 zemích a má 10 200 poboček. Na tuzemský trh vstoupila na sklonku roku 2007 fůzí HVB Bank a Živnostenské banky. Současně získané ocenění tak UniCredit Bank zařadí mezi další významné ceny pro nejlepší banky, které získala skupina v Itálii, Rakousku, Bulharsku a Polsku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).