Hlavní navigace

U Kooperativy lze uzavřít pojištění na cesty on line

Internetové stránky Kooperativy vstupují do další fáze vývoje a měly by se postupně stát pro návštěvníky atraktivnějšími a více „interaktivními“. Druhá největší pojišťovna v ČR zavedla nový způsob sjednávání pojištění léčebných výloh v zahraničí a cestovního pojištění, a to on-line na internetové adrese www. koop.cz. Tuto službu mohou využívat držitelé embosovaných platebních karet EuroCard/ MasterCard a VISA.

Sdílet

Prostřednictvím Internetu je tedy sjednáváno pojištění léčebných výloh v zahraničí a cestovní pojištění. Výše pojistného je stanovena platným sazebníkem, vše dle standardních podmínek těchto produktů. Tzn. je možné uplatnit i výhodu, že děti do 18 let cestující společně s oběma rodiči mají pojistné zahrnuto v pojistném rodičů. Platba pojistného se provádí elektronicky platební kartou EuroCard/ MasterCard nebo VISA.

Jedná se vskutku o on-line pojištění – jednoduché, rychlé, přehledné a okamžitě uzavřené bez jakéhokoli papírování. Po splnění podmínek, tj, po zadání potřebných informací pro sjednání pojištění (vyplnění a potvrzení formuláře) a provedení autorizace (ověření platnosti platební karty a finančního krytí platby kartou) bude pojištění sjednáno a „Pojistná smlouva o pojištění léčebných výloh v zahraničí a cestovního pojištění“ uzavřena. Pojistnou smlouvu a kartu pojištěného si pojistník vytiskne a může vyrazit na cesty. Věříme, že si tato možnost sjednání pojištění získá mezi klienty oblibu.

Ještě uveďme nejdůležitější charakteristiky těchto pojištění: Základní pojištění, které by měl před cestou do ciziny uzavřít opravdu každý, je pojištění léčebných výloh v zahraničí. Jde o nezbytné náklady na ošetření v souvislosti s nemocí či úrazem pojištěného a náhrada nákladů spojená se smrtí. Při cenách lékařské péče v zahraničí totiž může například zlomená noha spojená s pobytem v nemocnici stát i statisíce korun. Jste-li však pojištěni, pojišťovna uhradí náklady na hospitalizaci, lékařské ošetření a pečovatelskou péči. Dále také například nezbytné laboratorní rozbory a rentgeny, předepsané léky, zubaře a rovněž právní a další pomoc související s pojistnou událostí.

Pojistné krytí je velmi široké, protože Kooperativa hradí náklady repatriace bez omezení, hradí náklady za každou (to je důležité zejména při dlouhodobějších pobytech) pojistnou událost do výše 1,5 milionu korun. Ještě jednou zdůrazněme, že zdarma poskytuje firma toto pojištění pro děti do 18 let, cestují-li s oběma rodiči.

Kromě pojištění léčebných výloh lze u Kooperativy sjednat i tzv. cestovní pojištění, které v jednom „balíčku“ služeb kryje riziko smrti následkem úrazu, trvalých následků úrazu, tělesného poškození, dále zahrnuje pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetím osobám. To znamená i velmi ošemetné situace, kdy například někomu způsobíte zranění nebo poškodíte majetek nějaké třetí osoby. Také při uzavření tohoto pojištění jsou u Kooperativy pojištěny zdarma děti do 18 let, cestují-li s oběma rodiči.

A cena? Rozhodně se nejedná o žádné horentní sumy, jde o desítky korun podle toho, kam a za jakým účelem jedete. Kupříkladu pro jednu osobu v rozmezí věku 18–70 let, která jede na rekreaci po Evropě či do Turecka, činí denní pojistné léčebných výloh 20 Kč, běžné cestovní pojištění také 20 korun. Takže komplexní pojistná ochrana v zahraničí přijde na 40 Kč za den a jistě nemusíme zdůrazňovat, jak potřebný je klid a pocit bezpečí zejména při dovolené.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).