Hlavní navigace

Tým počítačových expertů ČSOB uspěl v prestižní mezinárodní soutěži

Sdílet

Tým pracovníků ČSOB v oblasti informačních technologií („IT tým“), úspěšně prošel společně s týmem Barclays Bank všemi kriterii soutěže „The European Banking Technology Awards“ v kategorii „IT tým roku“ a byl nominován do finále. To rozhodne mezi oběma bankovními týmy o vítězství. Definitivní výsledky budou oznámeny 15. listopadu v Londýně. Ve svém říjnovém vydání to oznámil specializovaný magazín „Banking Technology“, který tuto prestižní soutěž každoročně pořádá. ČSOB je jedinou bankou ze zemí střední a východní Evropy, která postoupila do finálového kola. Vedle ní se tu v ostatních kategoriích objevují jména jako J P Morgan, Credit Suisse nebo AIB (Allied Irish Bank).
Nominace týmu ČSOB je oceněním mimořádně úspěšně zvládnutého procesu, který následoval po spojení ČSOB s bývalou IPB v červnu 2000. Rychlost, s níž se obě banky postupně spojovaly v jednu, zásadní změny organizace vnitřních procesů včetně skladby produktů a služeb, které spojování doprovázely, byly podmíněny komplexní rekonstrukcí informačních systémů.

IT tým ČSOB tak musel v rekordně krátké době zcela kapacitně i funkčně přebudovat systémy, které dnes slouží transakcím jednotlivých klientských segmentů. Systém IBIS, který používala bývalá ČSOB, a na němž je dnes obsluhována podniková klientela, tak získal mnoho nových funkcí do systému byly zabudovány ty nejlepší zkušenosti z obou bank. Totéž platí o systému Profile, který v minulosti používala IPB a na němž je dnes obsluhována retailová klientela a drobné a střední podniky.

Ojedinělou výzvou bylo zajistit převod účtů („migraci“) statisíců klientů obou bývalých bank do těchto nových systémů. Pro takzvanou „migraci“, která probíhá automaticky, musel být vytvořen zcela samostatný převodní systém.

Dnes, jeden a půl roku po spojení bank, ČSOB završuje fúzi. Necelé dva roky je i podle zahraničních hodnotitelů kolem časopisu „Banking Technology“ doba, která je na spojení dvou takto velkých a komplikovaných bankovních organismů ve světě naprosto ojedinělá. Rekordní čas naplnění fúze je výhodou především pro klienty. Toho se podařilo dosáhnout mimo jiné právě díky skvělé práci IT týmu ČSOB.

Soutěž The European Banking Technology Awards pořádá magazín Banking Technology. Osmičlenná porota je složena z odborníků s dlouholetou praxí v bankovnictví. Soutěž má osm kategorií a kategorie IT tým roku patří k nejprestižnějším. V loňském roce se vítězem této kategorie stala společnost Schroder Salomon Smith Barney. Další detaily o soutěži naleznete na www.bankingtech.com.

Detaily o průběhu fúze ČSOB IPB a procesech s ní spojených, včetně změn v oblasti IT, najdete na www.csob.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).