Hlavní navigace

Trojici obviněných z korupce při kontrolách trhovců navrhli policisté obžalovat

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality SKPV ukončili v těchto dnech vyšetřování a spis předali státnímu zástupci. Navrhují přitom obžalovat dva muže z Jižních Čech pro trestné činy zneužívání pravomoci veřejného činitele a přijímání úplatku. Třetí obviněný se podle závěrů vyšetřování měl dopustit trestného činu uplácení, a tedy i na něj se vztahuje návrh policejního komisaře obžalovat jej u soudu.

Sdílet

Kromě obžaloby policisté navrhují rovněž zabrání či propadnutí věcí – v tomto případě čtyř mobilních telefonů – které pravděpodobně sloužily trestné činnosti.

Podstatou trestního stíhání celníka a pracovníka ČOI je skutečnost, že v rámci prováděných kontrol na úseku vnitřního obchodu tyto plánované akce v několika případech obchodníkům předem oznámili, za což požadovali úplatek nebo protislužbu. Přitom však ani jeden z mužů nevykonával svou činnost v souladu se stanovenými povinnostmi. V některých případech nevyplňovali kontrolní protokoly, jindy jej vystavili záměrně neodpovídající skutečnosti nebo nestandardně postupovali při ukládání blokových pokut. Za to přijímali finanční hotovost či různé protislužby. Obviněný obchodník cizí státní příslušnosti měl v době od září loňského roku do současnosti opakovaně nabízet výše uvedeným spoluobviněným finanční částky, zboží nebo různé služby za jejich přístup ke kontrole jeho podnikatelských aktivit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).