Hlavní navigace

Tři čtvrtiny Čechů si mysllí, že mají dostatečně zabezpečenou domácnost, ale 6 z 10 se stejně obává vykradení

[Tisková zpráva] Přestože v anketě DIRECT Pojišťovny tři čtvrtiny lidí tvrdí, že mají domácnost dostatečně zajištěnou proti zlodějům, nezbavuje je to obav z vykradení. Strach z vyloupení domova potvrdilo 60 % Čechů.

Sdílet

Nejvíce obav mají lidé během dovolené, při odjezdu na víkend nebo přes den, kdy jsou v práci a domácnost nechávají prázdnou. Není divu, když bylo podle policejních statistik v loňském roce vykradeno přes 10 tisíc bytů a rodinných domků.

„Ve výsledcích ankety nás nejvíce překvapil paradox, kdy si na jedné straně lidé myslí, že zabezpečili svou domácnost proti zlodějům dostatečně, ale na druhou stranu se jich stále obávají. Pouze čtvrtina lidí uvedla, že podle svého mínění nemají domácnost dostatečně chráněnou. Čtyři z deseti těchto lidí s tím však chtějí něco dělat. Mezi respondenty staršími 45 let je to dokonce více než polovina,“ upřesňuje Radim Kavka, produktový manažer DIRECT Pojišťovny, a dodává: „Anketa ukázala, že ve většině případů si lidé chtějí lépe zabezpečit vchodové dveře. Za vhodné zabezpečení domácnosti, jakým jsou například bezpečnostní dveře, bezpečnostní fólie v oknech, alarm nebo napojení na pult centrální ochrany navíc získají zákazníci DIRECT Pojišťovny slevu až 50 procent z ceny pojištění proti krádeži a vandalismu.“

Trendem v zabezpečení domova je právě kvalitní zajištění vchodu, tedy bezpečnostní dveře, zámek nebo závora. Investici do této oblasti plánují podle ankety DIRECT Pojišťovny tři čtvrtiny těch, kteří v zabezpečení své domácnosti cítí rezervy. To odpovídá také uvažování většiny lidí, kteří mají podle svého názoru domov dostatečně chráněn proti zlodějům. Dvě třetiny z nich totiž čerpají svou jistotu ze zabezpečení vchodu. Pětina pak nezapomíná na zajištění oken mříží, bezpečnostní fólií či roletou. Stejný počet Čechů má doma alarm a každý šestý spoléhá na kamerový systém nebo pult centrální ochrany.

Část respondentů, kteří uvádějí, že nemají domov uspokojivě zabezpečený proti nezvaným návštěvníkům, s tím ani nechce nic dělat. Nejčastěji tvrdí, že jim chybí na lepší ochranu peníze, nemají co ztratit nebo jsou k zabezpečovací technice skeptičtí. To, že ani sebelepší zabezpečení nemusí proti vyloupení domova stačit, si uvědomuje šest z 10 Čechů. Zlodějů se obává 41 % lidí během dovolené a zhruba každý čtvrtý při odjezdu na víkend. Podobně mají lidé strach z vloupání přes den, kdy jsou v práci. Výrazně častěji to ale v anketě DIRECT Pojišťovny uváděly ženy (34 %) než muži (21 %). Z nočního vloupání má pak obavu každý šestý.

Pojištění domácnosti

Lidé, kteří chtějí mít jistotu, že nepřijdou o všechno v případě vykradení domova nebo živelních událostí, se mohou obrátit na DIRECT Pojišťovnu. Její nabídka pojištění domácnosti se vztahuje nejen na vybavení bytu či domu, jako jsou např. spotřebiče, elektronika, nábytek, šperky či oblečení, ale současně chrání také sportovní či jiné vybavení, které se nachází v nebytových prostorách – ve sklepě, garáži nebo komoře.

Aktuálně DIRECT Pojišťovna v rámci pojištění domácnosti nabízí všem novým klientům vstupní bonus – 20% slevu z ceny pojištění. Za vhodné zabezpečení domácnosti se sleva ještě zvyšuje a může dosáhnout až 50 % z ceny pojištění proti krádeži a vandalismu. K pojištění získají klienti navíc bezplatně pojištění zahrady a asistenční služby. Zájemci si mohou Pojištění domácnosti od DIRECT Pojišťovny sjednat jednoduše přes internet na www.direct.cz nebo prostřednictvím telefonu na lince 221 221 221.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).