Hlavní navigace

Transparentní účty eBanky již šest let pomáhají neziskovým organizacím

Praha, 29. 10. 2004 – Právě před šesti lety byl založen historicky první Transparentní účet v eBance. Transparentní účty jsou určeny pro neziskové organizace, kterým, věrny svému názvu, pomáhají posilovat důvěryhodnost hospodaření tím, že umožňují komukoli a kdykoli nahlédnout do všech jejich finančních transakcí. Za šest let fungování Transparentních účtů zaznamenala eBanka nárůst jejich počtu až na současných 1161. Objem zůstatků na všech Transparentních účtech činil v září 2004 61,5 milionu Kč. K organizacím, kterým eBanka vede Transparentní účet patří Konto Bariéry, Nadace Naše Dítě, Nadace Terezy Maxové, Fond ohrožených dětí, Výbor dobré vůle – nadace Olgy Havlové a přes tisíc jiných.

Sdílet

Transparentní účet je speciální produkt, který eBanka od roku 1998 poskytuje nejrůznějším typům neziskových organizací. Je to ideální prostředek ke zprůhlednění hospodaření svého majitele; náhled účtu je dostupný na veřejných internetových stránkách eBanky www.ebanka.cz a kdokoli tak může ve výpisu realizovaných transakcí sledovat příjmy neziskové organizace (příspěvky od dárců), výdaje (platby za sponzorované aktivity) i zůstatky na termínovaných vkladech neziskové organizace. eBanka tyto účty zakládá a vede zdarma a bezplatně poskytuje služby přímého bankovnictví, takže neziskové organizace platí pouze za uskutečněné transakce.

Transparentní účet navíc umožňuje velmi snadný způsob jak podpořit jeho majitele – klienti eBanky mají na přihlašovací stránce ke svému běžnému účtu tlačítko, pomocí kterého mohou jednoduše zadat trvalý platební příkaz na podporu Konta Bariéry. I ostatním neziskovým organizacím s Transparentním účtem mohou klienti eBanky zaslat příspěvek přímo ze svého účtu. Vzhledem k tomu, že transakční systém eBanky pracuje v reálném čase, svůj příspěvek také každý dárce ihned na Transparentním účtu uvidí.

Mezi majiteli Transparentních účtů jsou nejčastěji zastoupena občanská sdružení, unie, spolky apod., kterých je 943 a tvoří celých 81% ze všech Transparentních účtů eBanky. Nezanedbatelný počet Transparentních účtů vlastní nadace (49 účtů) a církve či náboženské společnosti (49 účtů), společenství vlastníků jednotek (45 účtů) a obecně prospěšné společnosti (36).

eBanka je univerzální banka pro fyzické osoby, malé a střední firmy, kterým nabízí ucelené portfolio finančních produktů a služeb. Je členem finanční skupiny České pojišťovny (přes 99,7 % akcií drží v eBance právě Česká pojišťovna), nejsilnější finanční skupiny u nás.

Celkový počet klientů eBanky dosáhl téměř 420 tisíc. Více než 100 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky. 144 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 157 tisíc klientů aktivně využívá úvěrovou YES kartu.

eBanka je držitelkou ocenění Nejdynamičtější banka roku 2004 a Přímé bankovnictví roku 2004.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).