Hlavní navigace

Tiskové prohlášení Union banky

Sdílet

PRAHA 11. března 2003 – Dnes odpoledne v prostorách kanceláře FPV proběhlo společné jednání mezi představiteli Fondu pojištění vkladů a Union banky.

Generální ředitel Union banky Roman Mentlík na něm informoval výkonného ředitele FPV Pavla Trnku o vývoji situace v Union bance v posledních dnech a detailně jej seznámil s jednotlivými kroky připraveného krizového plánu, který byl včera představen ČNB. Po diskuzi se obě strany shodly, že v případě souhlasu centrální banky jsou jednotlivé kroky a postupy uvedené v krizovém plánu realizovatelné a to především ve vztahu k FPV. Na základě dosavadních poznatků se obě strany dále shodly, že předmětem eventuální dohody, kterou rozpracovává krizový plán banky není půjčka, ale splátkový kalendář uhrazení pohledávky FPV za Union bankou.

V případě dohody, jak s fondem pojištění vkladů, tak s centrální bankou vyplatí Union banka klientům všechny jejich prostředky až do výše 5 mil. Kč, z toho 790 tis. Kč prostřednictvím FPV a zbytek z likvidních prostředků banky.

Ing. Josef Řeřicha, tiskový mluvčí Union banky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).