Hlavní navigace

Tisková zpráva u příležitosti pořádání dobrovolnické iniciativy Global Community Day v Citi

Přes 55 000 dobrovolníků ze Citibank na pomoc občanským komunitám. Celosvětová aktivita největší finanční skupiny – zaměstnanci pomohou ve více než 100 zemích světa společnou prací. Dobrovolníci ze Citibank v České Republice se podílejí na 16 dobrovolnických projektech

Sdílet

Dobrovolníci z řad zaměstnanců Citibank v České Republice se svými rodinami a přáteli spojí své síly s celkem více než 55 000 dalších dobrovolníků ze Citi ve 100 zemích celého světa a budou se podílet na druhém ročníku celofiremní dobrovolnické iniciativy s názvem Global Community Day. Více než 150 dobrovolníků v České Republice přijde v sobotu, 17. listopadu, podpořit tuzemské neziskové organizace, mezi něž patří Fond ohrožených dětí, brněnské občanské sdružení Ratolest, Dětské středisko ve Zlíně nebo občanské sdružení Arkadie Teplice. Na programu je úklid prostor, renovace, údržba objektů atp., vše podle potřeb konkrétních neziskových organizací.

Global Community Day je globální dobrovolnická iniciativa bankovní skupiny Citi, zahrnující tisíce projektů ve stovkách měst po celém světě. Jelikož řada zaměstnanců Citi dobrovolně pracuje pro blaho svých místních komunit po celý rok, je Global Community Day míněn jako společná oslava dobrovolnického ducha všech zaměstnanců Citi v jeden jediný den a to po celém světě. Lokální týmy dobrovolníků svojí prací příspějí k naplnění celé řady projektů, týkajících se specifických potřeb občanských komunit v oblasti vzdělávání, bydlení, ochrany životního prostředí, výživy nebo zdravotní péče.

“Citi je pevně odhodlána mobilizovat veškeré nadšení a talent svých zaměstnanců podílet se na činností, která přináší prospěch občanským komunitám, v nichž společně pracujeme. Global Community Day pořádaný Citi je celofiremní aktivita, které se účastní desítky tisíc našich dobrovolníků v asijsko-pacifické oblasti, Jižní Americe, Evropě, na Blízkém východě, v Africe či Severní Americe. Je to symbolická manifestace všeho dobrého co svému okolí přinášíme, a to ať již svými obchodními zvyklostmi, filantropií nebo prací našich dobrovolníků,“ uvedla Pamela Flaherty, prezidentka a nejvyšší výkonná ředitelka Citi Foundation a ředitelka Corporate Citizenship.

“Citigroup soustřeďuje veškeré své úsilí a energii nikoli pouze do činností jež vedou k dalšímu růstu naší firmy, ale rovněž do filantropických a sociálně odpovědných iniciativ ve všech zemích, kde vyvíjíme svoji obchodní činnost. Jsme si dobře vědomi skutečnosti, že naše vůdčí pozice sebou přináší též obrovskou morální odpovědnost s níž jsme se plně stotožnili a zavázali se uděla co je v našich silách pro zkvalitnění života v místních občanských komunitách. Projekt Global Community Day je pro každého z nás dobrou příležitostí veřejně demonstrovat náš závazek vůči tomuto morálnímu principu,“ řekl Kenneth Quinn, generální ředitel Citibank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).