Hlavní navigace

Tisková zpráva o průběhu šetření na MMR ve věci informací MF Dnes

Sdílet

Ředitel úřadu ministerstva vyzval na základě informací MF Dnes uvedených v článku „Stát platí miliony za byt ministra Němce“ šéfa odboru vnitřní správy ministerstva, aby předložil veškerou dokumentaci, která se týká vybavování kanceláří a objektu Salvátorská a dále jednal o celé věci s ekonomickým náměstkem a odborem legislativně právním.

Z výsledků šetření vyplývá, že šéf odboru vnitřní správy jednal o dodávce nábytku bez stanoviska ekonomické sekce, odboru legislativně právního a bez stanoviska ředitele úřadu ministerstva. Sjednávání smluvních závazků bez těchto stanovisek je přitom v příkrém rozporu s dodatkem k postupu při uzavírání smluv, který vydal ministr Pavel Němec už 31.7.2002 a který stanoví, že každá smlouva musí být před konečným podpisem posouzena a parafována ředitelem úřadu ministerstva a konzultována s dalšími dotčenými odbory ministerstva. Z uvedených důvodů dnes Bohumil Plchot na svou funkci rezignoval.

Ředitel úřadu ministerstva zadal právní posouzení, do jaké míry je ministerstvo zavázáno jednáním odboru vnitřní správy, které bylo v příkrém rozporu s předpisy vydanými ministrem, a to za účelem minimalizace škod ministerstva. Škodu, která by jednáním odboru vnitřní správy vznikla ministerstvu, bude ministerstvo po ukončení šetření vymáhat na konkrétních osobách v souladu se zákoníkem práce.

Petr Dimun, tiskový mluvčí MMR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).