Hlavní navigace

Tiscali S.p.A. poskytne v konsorciu s PPF, J&T a InWay mezinárodní know-how

V privatizaci Českého Telecomu podá konsorcium PPF/JaT/InWay společnou nabídku se společností Tiscali S.p.A. Podíl tohoto významného mezinárodního poskytovatele telekomunikačních služeb a sítí v konsorciu dosáhne minimálně 20 % v souladu s požadavky Fondu národního majetku.

Sdílet

Jsme rádi, že se společnost Tiscali stala členem konsorcia, protože má rozsáhlé know-how v oblasti poskytování telekomunikačních služeb, rozvoje nových internetových produktů, zejména ADSL, a velké mezinárodní zkušenosti z řady zemí EU, říká Romana Tomasová, tisková mluvčí PPF.

Hlavním principem spolupráce bude využití synergií vyplývajících ze spojení mezinárodního poskytovatele telekomunikačních služeb a provozovatele telekomunikačních sítí, který již 6 let úspěšně působí českém trhu, se sílou finančního investora. V případě úspěchu konsorcia v privatizaci bude mít společnost Tiscali vliv především na oblast provozního řízení, IT a rozvoj nových produktů a služeb. Společnost Tiscali S.p.A. působí v 15 zemích Evropy a má více než 7,4 mil. aktivních uživatelů internetu. Výnosy této společnosti v loňském roce překročily 1 miliardu EUR.

Romana Tomasová
ředitelka marketingu a komunikace

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).