Hlavní navigace

Tipy, jak platit kartou, získají majitelé karet na novém vzdělávacím portále České spořitelny

[Tisková zpráva] Česká spořitelna spustila v srpnu 2010 nový vzdělávací portál s názvem Jak platit kartou. Jeho cílem je rozšířit povědomí o platbách kartou na internetu, u obchodníků a ukázat uživatelům možnosti a výhody těchto plateb.

Sdílet

-    Webová stránka nabízí dobré rady, tipy a výhody plateb kartou

-    Návod, jak správně vyplnit elektronický formulář při platbě zboží na internetu

-    Výhody plateb kartou za zboží na internetu

-    Pomoc banky s reklamací při nedodání či poškození zboží z internetového obchodu

-    Rady, jak poznat bezpečného internetového obchodníka

Na webové adrese www.jakplatit­kartou.cz tak mohou uživatelé získat informace například o tom, jaké údaje mají při platbě kartou na internetu vyplnit do elektronického formuláře, kde tyto údaje na své kartě najdou, jak poznají bezpečného obchodníka, jaké výhody jim přinese nákup a platba za zboží na internetu anebo proč zvolit platbu kartou v kamenném obchodě a ne hotovost.

„Majitele platebních karet chceme seznámit s výhodami, které jim platba kartou přináší a ukázat jim, že platební karta má více možností využití, než je jen výběr hotovosti z bankomatu,“ řekla Marie Hešnaurová, ředitelka odboru Rozvoj platebních karet České spořitelny. „Například nákup na internetu je díky své téměř neomezené nabídce zboží a také možnosti srovnání cen pro zákazníka lákavý. Pokud zákazník koupí zboží na internetu, kde za něj rovnou zaplatí platební kartou České spořitelny, zboží je mu nejen doručeno přímo na předem zadanou adresu, ale oproti dobírce navíc zákazník získá možnost uplatnit u nás reklamaci v případě, když mu obchodník zboží nedodal anebo zboží již došlo poškozené,“ dodala Marie Hešnaurová.

Vzdělávací portál Jak platit kartou se skládá ze třech samostatných částí pojmenovaných Platím na internetu, Platím v obchodech a Co ještě umí má karta. Všechny tři sekce obsahují edukativní videa, která seznamují uživatele s funkcemi platební karty.

První video ze sekce Platím na internetu zábavnou formou divákovi vysvětluje proces nákupu zboží na internetu a provází ho od výběru zboží, přes zaplacení na internetu až po doručení zboží domů. Majitel karty zde najde další potřebné informace například o tom, proč je pro něj nákup a platba za zboží na internetu výhodná, jak pozná bezpečného obchodníka a také to, že banka se za klienta postaví, pokud obchodník uživateli zboží nedodá či ho dodá poškozené.Sekce pod názvem Platím v obchodě obsahuje video, které detailně popisuje nákup zboží přímo v kamenném obchodě a seznamuje diváka s platbou zboží prostřednictvím platebního terminálu. Část Co ještě umí moje karta obsahuje filmovou ukázku, která vysvětluje, jakých všech služeb může držitel karty využít v bankomatu.

Bezhotovostní platby kartou jsou mezi klienty stále oblíbenější. Zatímco objem výběrů hotovosti v bankomatech České spořitelny se v prvním pololetí letošního roku 2010 snížil oproti stejnému období loňského roku 2009 o 3,5 %, objem transakcí uskutečněných platebními kartami ČS v kamenných a internetových obchodech meziročně vzrostl o 8 %. V první pololetí letošního roku se výrazně navýšil počet transakcí uskutečněných přímo na internetu, a to o 38 %. Lidé na internetu nejčastěji platí za zájezdy a další služby, za nákup elektroniky a počítačové techniky. Průměrná částka zaplaceného zboží je 1 310 Kč a objem internetových transakcí hrazených kartami České spořitelny se v prvním pololetí letošního roku vyšplhal na částku přesahující 1 mld. Kč.

Česká spořitelna je největším vydavatelem platebních karet u nás. K 30. červnu 2010 vydala přes 3,2 milionu platebních karet. Všechny karty jsou vybaveny čipem.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).