Hlavní navigace

The Banker: Česká spořitelna je pošesté Bankou roku pro Českou republiku

[Tisková zpráva] Nejlepšími bankami jsou také Erste Group za region SVE a Erste Bank za Rakousko.

Sdílet

-    Erste Bank Oesterreich obhájila titul Banka roku pro Rakousko

-    Erste Group zvolena nejlepší bankou v regionu střední a východní Evropy

-    Česká spořitelna je vítězem soutěže nepřetržitě od roku 2008, před tím vyhrála také v letech 2003, 2004 a 2005

Česká spořitelna získala v Česku letos opět prvenství v mezinárodní soutěži Banka roku vyhlašované každoročně časopisem The Banker, který patří do mediální skupiny Financial Times. Stejný titul už po druhé získala také rakouská Erste Bank. Nově se stala nejlepší bankou střední a východní Evropy Erste Group. Prestižní ocenění se uděluje již jedenáctým rokem.

„Každé ocenění je radost a zároveň závazek. Být Bankou roku České republiky jak v domácí soutěži, tak i na mezinárodní úrovni, vnímáme jako velký úspěch, zvlášť když nám byla udělena po několikáté během ekonomicky celosvětově nesnadného období. Je dobré vědět, že naši práci oceňují klienti a odborníci v ČR i v zahraničí. Je to ten nejlepší motor pro další úsilí. Děkujeme,“ řekl Jiří Škorvaga, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny.

Ocenění Banka roku pro jednotlivé země uděluje již jedenáctým rokem londýnský měsíčník The Banker patřící do mediální skupiny Financial Times. O uložení titulu rozhoduje odborná porota složená z generálních ředitelů a vedoucích pracovníků britských firem a redaktorů magazínu. The Banker vychází od roku 1926 a své čtenáře má ve více než 150 zemích světa. V odborných kruzích je považován za respektovaný zdroj informací o bankovním sektoru a jím vydávané žebříčky jsou uznávaným měřítkem úspěchu.

Banka roku pro Českou republiku není jediným oceněním, které Česká spořitelna v poslední době získala. V soutěži Fincentrum Banka roku 2010 Česká spořitelna obdržela titul Banka roku, posedmé v řadě byla zvolena Nejdůvěryhodnější bankou roku a stala se i vítězem v nové kategorii Banka bez bariér. Prvenství si Česká spořitelna může připsat i v hodnocení amerického časopisu Global Finance. Ten ohodnotil banku jako nejbezpečnější banku regionu střední a východní Evropy.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).