Hlavní navigace

Téměř 80 posádek na Cetelem Valašská Rally 2009

Letošní 28. ročník soutěže Cetelem Valašská Rally, kterého se zúčastní téměř 80 nejen českých posádek, se uskuteční v termínu 27. – 28. března 2009 ve Valašském Meziříčí. Cetelem se stal již podruhé generálním a titulárním partnerem akce.

Doba čtení: 1 minuta

Cetelem Valašská Rally bude již poněkolikáté zahajovat sedmidílné Mezinárodní mistrovství České republiky v rally. I letos se pojede tato akce jako memoriál Jiřího Sedláře, vynikajícího automobilového jezdce, jež tragicky zahynul při testování svého závodního vozu.

Na letošní Valašské rallye se sejde nejsilnější konkurence v celé osmadvacetileté historii této automobilové soutěže. Na své si přijdou příznivci nevšedních a dramatických okamžiků a soubojů na tratích rychlostních zkoušek. XXVIII. ročníku se zúčastní téměř 77 posádek s mezinárodní účastí ze šesti států. Nebudou chybět ani známá česká jména jako Jan Kopecký, Roman Kresta nebo Roman Odložilík. Na závodníky čeká trať dlouhá téměř 500 kilometrů. Na 7 úsecích o délce 170 kilometrů bude připraveno 14 rychlostních zkoušek. Nejpočetněji obsazená třída je N4 nad 2000 ccm.

Více na www.valasskarally.com