Hlavní navigace

Téměř 80 posádek na Cetelem Valašská Rally 2009

Letošní 28. ročník soutěže Cetelem Valašská Rally, kterého se zúčastní téměř 80 nejen českých posádek, se uskuteční v termínu 27. – 28. března 2009 ve Valašském Meziříčí. Cetelem se stal již podruhé generálním a titulárním partnerem akce.

Sdílet

Cetelem Valašská Rally bude již poněkolikáté zahajovat sedmidílné Mezinárodní mistrovství České republiky v rally. I letos se pojede tato akce jako memoriál Jiřího Sedláře, vynikajícího automobilového jezdce, jež tragicky zahynul při testování svého závodního vozu.

Na letošní Valašské rallye se sejde nejsilnější konkurence v celé osmadvacetileté historii této automobilové soutěže. Na své si přijdou příznivci nevšedních a dramatických okamžiků a soubojů na tratích rychlostních zkoušek. XXVIII. ročníku se zúčastní téměř 77 posádek s mezinárodní účastí ze šesti států. Nebudou chybět ani známá česká jména jako Jan Kopecký, Roman Kresta nebo Roman Odložilík. Na závodníky čeká trať dlouhá téměř 500 kilometrů. Na 7 úsecích o délce 170 kilometrů bude připraveno 14 rychlostních zkoušek. Nejpočetněji obsazená třída je N4 nad 2000 ccm.

Více na www.valasskarally.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).