Hlavní navigace

Systém Creditinfo Solutions rozhoduje o leasingu automobilů do několika minut

Společnost Creditinfo Solutions dokončila ve společnosti VB Leasing implementaci systému Decision Maker Lite, který automatizovaně spravuje a vyhodnocuje žádosti o leasing automobilů na základě dat z interních a externích zdrojů. Výsledkem řešení je řádové navýšení kapacity pro schvalování žádostí dostupné i pracovníkům na jednotlivých pobočkách.

Sdílet

Systém Decision Maker Lite byl pro VB Leasing navržen tak, aby jej mohly využívat jak jednotlivé pobočky, tak analytici a schvalovatelé či pracovníci v centrále leasingové společnosti.

Nejprve se získají údaje od klienta potřebné pro základní posouzení klienta a vyhodnocení žádosti a pak proces pokračuje dotazem do všech připojených zdrojů. Systém následně vyhodnotí získané údaje a podle navržených obchodních pravidel žádost buď zamítne, předá na posouzení analytikovi nebo schválí.

Veškeré dotazy do interních i externích zdrojů jsou prováděny on-line v reálném čase a získaná data jsou zpracovávána okamžitě v rámci vyhodnocovacích strategií. Systém je napojen na interní databázi VB Leasingu, ověřuje platnosti dokladů, informace o zaměstnavateli žadatele a negativní statusy v SSV (Systému sledování vazeb) a čerpá data z registru dlužníků SOLUS, kterého je VB Leasing členem. Informace se ověřují i v dalších veřejně dostupných databázích spravovaných statním i soukromým sektorem.

Automatické aktivity jsou nastaveny tak, aby zpracování žádosti od okamžiku zadání dat ze žádosti až po konečné rozhodnutí o schválení či zamítnutí nepřekročilo 15 minut. Výjimku tvoří pouze potřeba manuálního zásahu, např.: posouzení žádosti analytikem, změny ve smlouvě, ověřování dat, apod.

„Nasazení automatizovaného systému poskytne nejen vyšší komfort pro naše zákazníky, kteří se vyjádření o leasingu dočkají v řádech minut, ale také sjednocený systém a transparentnost v rozhodovacích procesech a odpovědnostech. Zároveň jsme schopni testovat a nabízet produkty i pro specifické cílové skupiny čímž můžeme zvýšit rozmanitost pro širší okruh zákazníků,“ říká Petr Burian, výkonný ředitel servisního úseku a prokurista společnosti VB Leasing.

„Nasazování automatizovaných systémů ve společnostech mimo bankovní sektor svědčí o vysoké saturaci trhu s úvěrovými produkty a společnosti tak reagují na potřebu zvýšení rychlosti svých obchodních procesů,“ komentuje instalaci Zdeněk Honek, obchodní ředitel Creditinfo Solutions. „Systém Decision Maker je schopný v závislosti na množství dat a době odezvy externích zdrojů schvalovat žádosti v řádech několika minut, a to včetně zhodnocení prostřednictvím modelů na bázi credit score,“ dodává Z. Honek.

Systém Decision Maker je postaven na široce dostupných technologiích Microsoft, což jeho implementaci činí cenově dostupnou jak velkým, tak i středním společnostem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).