Hlavní navigace

SVĚTOVÉ FINANČNÍKY PŘIVÍTAL NA MASTERCARD EUROPE FORU MÍSTOPŘEDSEDA POSLANECKÉ SNĚMOVNY IVAN LANGER

Sdílet

MasterCard Europe Forum, setkání významných evropských bankéřů a ekonomů, se v letošním roce uskutečnilo v České republice. Kromě náročného pracovního programu obdivovalo více než 700 účastníků také krásy našeho hlavního města a doprovodný program vyvrcholil večeří na Pražském hradě.

Praha, 23. června 2003 – Globálními trendy, ekonomickou transformací a jejich dopady na spotřebitele se zabývali během čtvrtka a pátku v pražském Obecním domě nejvýznamnější představitelé evropských finančních institucí a zástupci akademické půdy. Významným hostem MasterCard Europe Fóra 2003 se stal také místopředseda Poslanecké sněmovny, pan Ivan Langer, který přivítal účastníky konference v České republice.

Součástí setkání zástupců členských bank společnosti MasterCard Europe byly také přednášky nositele Nobelovy ceny za ekonomii Josepha Stiglitze a předního světového odborníka na politickou ekonomii, Francise Fukuyamy. Během pátečního programu se pak evropští bankéři účastnili speciálních workshopů, které byly zaměřeny na témata spojená s přechodem platebních systémů na čipové technologie, se zaváděním efektivního risk managementu či s marketingem platebních karet apod.

Fóra se vedle vedoucích představitelů předních evropských finančních institucí, představitelů společenského života a zástupců významných obchodních partnerů společnosti MasterCard zúčastnilo i několik desítek novinářů z celé Evropy. Celkový počet účastníků překročil 700 osob.

„Česká republika se stala vůbec první zemí střední a východní Evropy, která mohla hostit evropské fórum společnosti MasterCard. To potvrzuje výjimečné postavení naší země v tomto regionu. Jesm přesvědčen, že konference v Praze výrazně přispěla k užitečné výměně názorů a zkušeností osobností z celé Evropy,“ uvedl Ján Čarný, generální ředitel společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovenskou republiku.

Uspořádání MasterCard Europe Fóra v Praze je podpořeno i intenzivní mediální kampaní, která Prahu prezentuje jako evropské centrum společnosti MasterCard. Forum zástupců členských finančních institucí se koná jednou za dva roky a v posledních několika letech se uskutečnilo například v Mnichově, Cannes či Seville.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).