Hlavní navigace

Studenti se opět ucházejí o účast v prestižní mezinárodní soutěži KPMG Case Competition

Prestižní soutěž KPMG Case Competition je v plném proudu. Studenti z českých vysokých škol se opět účastní soutěže, kde mají možnost prověřit své znalosti a schopnosti ve srovnání s týmy svých kolegů z celého světa. Vítězný tým lokálního kola ale nebude mít v mezinárodním finále soutěže vůbec lehkou úlohu. V Budapešti zkusí letošní vítěz obhájit loňský johannesburský triumf týmu studentů z Vysoké školy ekonomické v Praze.

Sdílet

KPMG Case Competition, jejíž lokální kolo pořádá společnost KPMG Česká republika již pátým rokem, se těší stále rostoucímu zájmu studentů. Tato stále atraktivnější soutěž je založená na řešení různých případových studií. Studenti se seznámí s konkrétními podklady, ekonomickou, marketingovou a finanční situací skutečné společnosti a na tomto základě zpracují strategický plán jejího rozvoje. „Tato soutěž je určena pro vysokoškoláky, kteří mají zájem vyzkoušet a porovnat své prezentační a analytické schopnosti s nejlepšími studenty z celého světa. Studenti mají také vzácnou možnost blíže nahlédnout pod pokličku práce v poradenské společnosti a ujasnit si tak, zda je to ta pravá profese, ve které chtějí budovat svou kariéru,“ říká Pavel Závitkovský, partner společnosti KPMG Česká republika.

Loňský úspěch v podobě vítězství českého týmu v Johannesburgu nelze přehlédnout. O to cennější je skutečnost, že historicky soutěž vyhrála Česká republika již dvakrát, v letech 2007 a 2005. „Soutěž v řešení případových studií pro mě byla obrovskou příležitostí přijít do styku s partnery a manažery společnosti KPMG Česká republika a vyzkoušet si práci konzultanta nanečisto,“ říká Martin Hovad, člen vítězného týmu z Vysoké školy ekonomické v Praze z roku 2007.

Zvyšující se zájem studentů o KPMG Case Competition si vynutil rozšíření počtu soutěžních týmů – zatímco v loňském roce se propracovalo na základě motivační registrace celkem devět týmů, v letošním roce již na lokální úrovni soutěžilo 13 týmů, reprezentujících 52 studentů.

„Z lokálního úvodního kola soutěže, které proběhlo 7. března 2008 v budově společnosti KPMG Česká republika, se do semifinále probojovalo šest týmů, tři týmy z Vysoké školy ekonomické v Praze, dva z University of New York in Prague a jeden tým z Univerzity Karlovy. Do samotného finále lokálního kola v České republice, které proběhne 25. března 2008 tentokrát na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze, pak postoupily čtyři týmy,“ upřesňuje Pavel Závitkovský, partner společnosti KPMG Česká republika. A dodává, že na vítězný tým již nyní čeká pozvánka do mezinárodního kola, které proběhne v maďarské Budapešti ve dnech od 2. do 5. dubna 2008.

Porotu národních kol i mezinárodního finále tvoří profesionálové z členských společností KPMG. Podrobné informace k soutěži naleznete zde: http://www.kpmg.cz/…n/index.html

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).