Hlavní navigace

Studenti Německé školy v Praze na exkurzi v LBBW Bank

[Tisková zpráva] LBBW Bank pozvala v rámci své dlouhodobé spolupráce s Německou školou v Praze studenty předmaturitního ročníku na exkurzi. Pobočku LBBW Bank na Václavském náměstí navštívilo 34 studentů.

Sdílet

Studenti si nejprve prohlédli pobočku banky a její zázemí, diskrétní zónu pro jednání s klienty a bezpečnostní schránky. Banka pro ně připravila sérii praktických přednášek  o finančním řízení firmy, kariérním růstu a o možnostech uplatnění v oblasti finančnictví na pracovním trhu jak v České republice, tak i v Německu.

„Velmi mě těší zájem, který tato exkurze u studentů vyvolala a věřím, že se s některými z nich setkáme i v budoucnu v týmu našich kolegů,“ říká Jarmila Chlumová, ředitelka personálního oddělení, LBBW Bank.

„Nabídka LBBW Bank uspořádat prohlídku banky a jejího provozu byla velmi lákavá, proto jsme ji s potěšením přijali. Možnost přiblížení praxe pomocí diskuse s bankéři nebo návštěvou banky je pro naše studenty velmi přínosná, a přispívá k dalšímu zvyšování jejich finanční gramotnosti. Již po únorové přednášce pana Reineckera z LBBW Bank v naší škole projevili studenti vážný zájem o praxi v bance, samotná návštěva banky jim ještě více přiblížila zákulisí finanční instituce,“ okomentovala prohlídku Marie Grygerová, která má v Německé škole v Praze na starost oblast PR a marketingu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).