Hlavní navigace

Stavební spořitelna České spořitelny získala cenu VIA Bona

Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) získala za dlouhodobou podporu benefiční kampaně „Akce cihla“ prestižní cenu VIA Bona v kategorii Velká firma. Subjekty nominované na ceny vybírala hodnoticí porota z téměř 70 návrhů. SSČS na udělení ceny navrhlo občanské sdružení Portus.

Sdílet

Udělení ceny VIA Bona nás velmi potěšilo. Bydlení je jednou ze základních lidských potřeb. Proto nás oslovila myšlenka občanského sdružení Portus na výstavbu chráněného bydlení pro mentálně handicapované občany a jejich integraci do společnost. Misí naší společnosti je Financujeme lepší bydlení pro každého. Nejde o pouhou proklamaci, myslíme to doopravdy, sdělil Jiří Plíšek, předseda představenstva a generální ředitel Stavební spořitelny České spořitelny.

SSČS je generálním partnerem Akce cihla již od roku 1999. Za dobu spolupráce byla v obci Slapy vybudována a funguje chráněná domácnost, tréninkový byt a chráněná dílna pro výrobu nakládaných hermelínů. Sdružení Portus plánuje do budoucna výstavbu nových chráněných bytů.

Ceny VIA Bona získávají za příkladné dárcovství firmy i jednotlivci, kteří dlouhodobě a opakovaně podporují neziskový sektor. Ceny uděluje Nadace VIA pravidelně od roku 1998 pod záštitou velvyslance USA v jeho rezidenci. V letošním osmém ročníku byly vyhlášeny čtyři kategorie: Velká firma, Malá a střední firma, Podpora inovativního projektu, Individuální dárce. Kromě toho bylo uděleno Čestné uznání správní rady Nadace VIA.

SSČS rovněž dlouhodobě podporuje Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové a v rámci Finanční skupiny České spořitelny seriál cyklistických závodů pro veřejnost Kolo pro život.

Klára Gajdušková
tisková mluvčí FSČS

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).