Hlavní navigace

Startuje třetí ročník soutěže Era Starosta roku

[Tisková zpráva] Po necelém roce se 1. června rozbíhá další ročník atraktivní soutěže Era Starosta roku. Obyvatelé malých obcí budou moci až do 5. září nominovat svou starostku či starostu, kteří se dle jejich názoru výrazně zasazují o rozvoj spravované obce. Vítěz získá 250 000 korun do obecního rozpočtu a navíc tradiční Rychtářské právo, symbol dobrého vedení obce. Soutěž společně organizují Poštovní spořitelna a Nadace VIA, mediálním partnerem je již tradičně Deník.

Sdílet

„Za dva roky fungování soutěže jsme obdrželi celkem 432 nominací, což svědčí o velkém zájmu lidí ocenit své starosty a poděkovat jim tak za dobře odváděnou práci. Být ve funkci starosty je určitě složitá a velice náročná práce, která bývá navíc často nedoceněná. Touto soutěží se snažíme vyslovit veřejné uznání za kvalitní práci starostek a starostů malých obcí,“ říká Lenka Machovcová, manažerka SME Poštovní spořitelny.  

Soutěž je určená starostům obcí do 2 000 obyvatel. Nominaci musí podepsat nejméně 20 lidí trvale nebo přechodně žijících v dané obci. Kromě základních údajů o obci (jméno, velikost) a o starostovi, je potřeba v přihlášce popsat, jak se po dobu starostování přihlášeného změnil život v obci a čím konkrétně k tomu nominovaný přispěl.

Podmínky nominace kandidátů do soutěže budou vycházet z dobrých zkušeností z minulých ročníků, podrobné informace budou k dispozici od 1. června na internetových stránkách www.nadacevia.cz a www.postovnis­poritelna.cz.

„Dobře fungující samosprávy menších obcí jsou pro rozvoj občanské společnosti stejně důležité jako neziskové organizace a aktivní občané. Proto máme v Nadaci VIA velkou radost, že naše spolupráce s  Poštovní spořitelnou pokračuje i v letošním roce,“  uvedla Markéta Krausová, projektová manažerka Nadace VIA.

Soutěž „Era Starosta roku“ probíhá v rámci programu podpory projektů zaměřených na komunitní rozvoj, který vyhlašují ČSOB a Poštovní spořitelna ve spolupráci s Nadací VIA. Poštovní spořitelna je součástí Československé obchodní banky, a. s.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).