Hlavní navigace

Startuje osmý ročník podnikatelské nemovitosti roku, poprvé i pro soukromé developery

PRAHA 27. srpna 2008: Které nemovitosti jsou nejlepší pro podnikání? Na to už za dva měsíce odpoví osmý ročník tradiční soutěže agentury CzechInvest a Sdružení pro zahraniční investice AFI Podnikatelská nemovitost roku. Největší novinkou aktuálního ročníku je otevření soutěže soukromým developerům, pro které je připravená zbrusu nová kategorie jménem Průmyslový park s největším ekonomickým přínosem.

Sdílet

„Většina nových společností, které u nás investují, vyhledává pro své podnikání nájemní prostory. Jejich výstavba je doménou soukromých developerů. A protože právě nájemní prostory jsou v současnosti pro lákání nových investorů klíčové, vyhlásili jsme kategorii speciálně pro ně,“ vysvětluje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

Hlavní pozornost bude ale tradičně patřit kategoriím Brownfield roku a Podnikatelská nemovitost s největším přínosem pro inovace a výzkum. „Právě tento typ nemovitostí totiž nejlépe vyhovuje největšímu počtu investorů, kteří do České republiky míří,“ připomíná Rudyšarová aktuální statistiky agentury – podle nich totiž v prvním pololetí letošního roku Česká republika získala nejvíc nových investic do výzkumu a vývoje nebo do služeb. Bylo to poprvé, kdy byly výrobní projekty v menšině.

Ocenění pro podnikatelskou nemovitost roku vyhlašuje agentura CzechInvest, podřízená organizace Ministerstva průmyslu a obchodu, a Sdružení pro zahraniční investice od roku 2000. Vloni soutěž dostala aktuálnější jméno i nové logo. Až do ročníku 2005 neslo ocenění jméno Průmyslová zóna roku. „Naše aktuální statistiky ukazují, že to byla změna správným směrem. Zaprvé chceme místo průmyslové výroby lákat především služby a za druhé, a to je rozhodně dobrá zpráva, se nám tento cíl daří plnit,“ pochvaluje si Rudyšarová.

VYHLAŠOVANÉ KATEGORIE:

  • Zóna s největším ekonomickým přínosem
  • Brownfield roku
  • Podnikatelská nemovitost s největším přínosem pro inovace a výzkum
  • Průmyslový park s největším ekonomickým přínosem
  • Manažer podnikatelské nemovitosti

Přihlášky do soutěže agentura CzechInvest přijímá až do konce září. Slavnostní vyhlášení je v plánu v listopadu. Přihlásit je možné podnikatelskou nemovitost, jejíž příprava se uskutečnila v období od začátku roku 2007 do konce roku 2007 nebo na kterou v daném období oznámil investici alespoň jeden investor z některého z oborů zpracovatelského průmyslu, strategických služeb nebo technologických center. Přihlášky a podrobnější podmínky účasti na adrese www.podnikatelskanemovitost.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).