Hlavní navigace

Standard & Poor´s potvrdila i tento rok rating "AAA" společnosti AIG

Sdílet

P r a h a (28. května 2003)

Světová ratingová agentura Standard & Poor´s letos znovu udělila American International Group Inc. (AIG) nejvyšší rating – AAA. Tento holding je na našem trhu zastoupen životní pojišťovnou AMCICO AIG Life. Hlavními hodnotícími faktory, za které holding AIG rating získal, jsou silné zastoupení AIG ve světě, kvalitní management a ekonomické výsledky společnosti.

Jak zpráva od Standard & Poor´s uvádí, je hodnocení AIG založeno na dobře rozloženém postavení společnosti na světovém trhu v oblasti životního a neživotního pojištění.
O tomto postavení vypovídá i to, že za rok 2002 dosáhla výše celkového předepsaného pojistného ve skupině AIG v neživotním pojištění 20 miliard USD, v životním pojištění toto číslo činilo 27 miliard USD.

Dalšími faktory, které se podílely na celkovém výsledku hodnocení, jsou výborné provozní výsledky, vysoká úroveň kapitálové přiměřenosti a další ekonomické ukazatele společnosti. Hrubá konsolidovaná míra návratnosti podle standardů GAAP činila 12,6%, ačkoliv společnost musela čerpat rezervy na ztráty ve výši 900 milionů USD v důsledku případů WTC, Enronu nebo WorldComu.

,,Opětovné potvrzení nejvyššího ratingu pro nás znamená silnou marketingovou zbraň“, říká Karel Čvančara, marketingový ředitel AMCICO AIG Life a dodává ,,Takové stabilní zázemí totiž dává naším zákazníkům finanční jistotu, která v současné době není všude samozřejmostí“.

O AMCICO AIG Life :

První americko-česká pojišťovna, a.s. působí již deset let na českém pojistném trhu a je první a jedinou pojišťovací společností v ČR, jež byla prestižní nezávislou agenturou oceněna nejvyšším možným ratingem AAA. V roce 2001 se dle povinnosti stanovené zákonem společnost rozdělila na životní a neživotní pojišťovnu – na AMCICO AIG Life a AIG CZECH REPUBLIC.

AMICICO AIG Life patří do skupiny AIG. Akcie této společnosti jsou kótovány na newyorské burze i na burzách v Tokiu, Londýně, Paříži a Ženevě. Společnost má přes 40 000 zaměstnanců ve více než 130 zemích a teritoriích světa. Současná výše majetku společnosti dosahuje 561 miliard amerických dolarů. Společnost AIG byla oceněna ratingem AAA společností Moody´s a Standard&Poor´s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).