Hlavní navigace

Spotřebitelský úvěr Medifin vloni nejčastěji hradil operace očí, pomohl však i s financováním odběru pupečníkové krve nebo léčby neplodnosti

Sedmým rokem poskytuje Home Credit financování nadstandardní zdravotní péče pomocí spotřebitelského úvěru Medifin. V roce 2007 si lidé vypůjčili v průměru 16 000 korun. Klienti produkt nejčastěji využili na laserové operace očí a zákroky plastické chirurgie. Mezi odbornými výkony hrazenými vloni prostřednictvím Medifinu se nacházejí i odběry pupečníkové krve nebo léčba neplodnosti. V 83 procentech případů Medifin využily ženy.

Sdílet

Průměrná výše spotřebitelského úvěru na zdravotní péči v roce 2007 činila 16 000 Kč se splatností průměrně 17 měsíců. Převážná většina klientů lékařské péče na splátky byly ženy, které tvořily 83 % všech klientů. Nejmladší dívce bylo 19 let, nejstarší klientce o 65 let víc.

Ženy jsou takřka výhradními klienty estetické chirurgie a samozřejmě gynekologické péče na splátky. „Vloni jsme pomohli i v tak unikátních oblastech, jako je reprodukční medicína nebo odběr pupečníkové krve, potřebný k případné transplantaci krvetvorných buněk dítěte. Home Credit tak zpřístupňuje nabídku špičkové zdravotní péče většímu okruhu pacientů,“ uvádí Erich Čomor, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Home Credit a. s.

Z celkového pohledu do statistik vyplývá, že téměř čtvrtinu objemu všech úvěrů na odborné lékařské zákroky klienti v roce 2007 vynaložili na chirurgické odstranění očních vad jako krátkozrakost nebo dalekozrakost, které zdravotní pojišťovny nehradí. Je to dáno i obecně vyšším průměrným úvěrem, který v případě operací očí dosáhl 26 000 Kč. V oblasti estetické chirurgie lékaři vloni na splátky provedli například liposukci, plastiku prsou či abdominoplastiku (plastickou operaci břicha).

Spotřebitelský úvěr Medifin nabízí Home Credit jako jediný produkt svého druhu v České republice od roku 2002. Uplatnění našel především v estetické a oční chirurgii, gynekologii a stomatologii, může však sloužit i k financování jakýchkoliv dalších typů ošetření, která poskytují partnerská zdravotnická zařízení. Těch je v současnosti 360 po celé republice a zahrnují jak specializované kliniky, tak privátní ordinace odborných lékařů.

„Financování lékařské péče prostřednictvím Medifinu přichází na řadu v okamžiku, kdy klient nemůže aktuální zdravotní problém řešit přes zdravotní pojišťovnu. Je zřejmé, že oblast nadstandardní zdravotní péče se z obchodního hlediska nedá srovnávat s běžnými spotřebitelskými segmenty. Přesto ji považujeme za důležitou součást naší komplexní nabídky klientovi,“ dodává Erich Čomor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).