Hlavní navigace

Spořicí účty se díky ochraně vkladu a vysokému úročení staly hitem mezi klienty

Ekonomická recese přiměla lidi hospodárněji nakládat se svými financemi. Ještě před rokem rostl objem peněz v depozitech nejvíce na běžných účtech. V posledních šesti měsících však dávají občané přednost spořicím účtům. Od září 2008 do konce února 2009 vzrostl podle statistik ČNB jejich objem o 30 %, zatímco na běžných účtech o pouhých 10 %. Klienti ČSOB si od začátku roku 2009 zřídili více než 13 600 nových spořicích účtů, tedy téměř tolik, co za celý rok 2008.

Sdílet

Běžné účty v současné době nenabízí závratné úrokové sazby. Proto se zajímavým stává každý spořící nástroj, který se pohybuje nad hranicí inflace. Ta činila v únoru 2 %. Lidé začínají počítat. Stále je pro ně důležitý snadný přístup k penězům, ale přitom hledají nejvýhodnější a přitom bezpečné způsoby jejich zhodnocení, komentuje situaci na trhu Pavel Kratochvíl, výkonný manažer segmentu Spoření a investice ČSOB.

Průměrná úroková sazba spořicích účtů přitom dosahovala v únoru 2,3 %, a lidé začali své finance směřovat právě do nich. V reakci na zvýšený zájem o spořicí účty uvedla ČSOB v polovině března na trh Spořicí účet s prémií.

ČSOB Spořicí účet s prémií klienty nijak neomezuje v přístupu k jejich penězům a přitom nabízí i mimořádnou úrokovou prémii za věrnost. Její výše je klientovi garantována po celý kalendářní rok, popsal nový produkt Pavel Kratochvíl.

Jde o unikátně koncipovaný produkt, jehož úroková sazba je rozdělena na dvě části. První tvoří základní vyhlašovaná úroková sazba ve výši 1,25 %. Druhou částí je zmíněná úroková prémie ve stejné výši. Vzhledem k tomu, že je výše úrokové prémie klientům garantována až do konce kalendářního roku, získají klienti zajímavé zhodnocení. I kdyby vyhlašovaná úroková sazba během roku klesla, úroková prémie se jim nemění. Konstrukce úroku složeného ze dvou částí tak klienta umí ochránit před případným poklesem úrokových sazeb. Zároveň jej ale ani nepřipraví o případný růst sazeb na trhu.

ČSOB Spořicí účet s prémií je ale vhodný především pro krátkodobější zhodnocování peněz. Těm, kdo chtějí své peníze uložit dlouhodoběji nabízíme dvou a tříleté termínované vklady, kde může zhodnocení dosáhnout až 3 % ročně. Právě možnost kombinovat tyto spořící produkty například s investicemi do zajištěných fondů patří k silným stránkám námi poskytovaných služeb, uvedl Pavel Kratochvíl, výkonný manažer segmentu Spoření a investice ČSOB.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).