Hlavní navigace

Spolupráce LBBW Bank CZ a Německé školy

LBBW Bank CZ uzavřela dohodu o podpoře Německé školy v Praze. Součástí smlouvy je též předání 10 kompletních počítačových sestav a 1 barevné tiskárny.

Sdílet

LBBW Bank CZ bude podporovat Německou školu v Praze

LBBW Bank se ve své dlouhodobé CSR strategii zaměřuje mimo jiné i na oblast vzdělávání a na oblast pomoci dětem a mládeži. Cílem všech CSR projektů LBBW Bank CZ je přímá podpora konkrétním subjektům, která se však neomezuje pouze na jednorázovou finanční pomoc, ale je orientována na dlouhodobou spolupráci a na praktické a konkrétní projekty. Také proto se banka rozhodla podpořit Německou školu v Praze, řekl ke spolupráci Radim Dalík, ředitel privátního bankovnictví LBBW Bank CZ.

Německá škola v Praze jako zahraniční škola tvoří součást vzdělávací soustavy SRN. Součástí Německé školy v Praze je Škola česko-německého setkávání, osmileté gymnázium. Škola česko-německého setkávání je společným projektem českého Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, českého Ministerstva zahraničí a příslušných orgánů Spolkové republiky Německo. Studium na naší škole probíhá podle kurikulárního systému spolkové země Bádensko-Württembersko, která patří v SRN k těm nejpokrokovějším. Důraz je kladen i na moderní formy výuky, na otevřené vyučování, z čehož nejdůležitější je kooperativní a projektové vyučování. Studium je ukončeno dvěma maturitními zkouškami – německou a českou, přiblížila systém vzdělávání na Německé škole v Praze její jednatelka Jitka Špetová.

Prvním výstupem podpory bude předání deseti kompletních počítačových sestav a 1 barevné tiskárny. A v budoucnu je plánován mimo jiné též cyklus přednášek bankovních expertů jako praktická součást a rozšíření odborných předmětů vyučovaných na škole.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).