Hlavní navigace

Víte, s kým jezdíte? Spolehněte se na transportní pojištění

Jako výrobci, vývozci nebo dodavatelé jste bezpochyby nuceni řešit přepravní podmínky, ať už vlastními prostředky nebo využíváte služeb spedičních firem. Přemýšleli jste při předání zboží dopravci nad tím, jaká rizika vás mohou ohrozit a jak jim předejít? Ano, případné vzniklé škody by vám přece měly být uhrazeny z jejich odpovědnostního pojištění. Ale jste si jisti, jak toto funguje na základě mezinárodních úmluv? Víte o limitech náhrady a omezené odpovědnosti za škodu?

Sdílet

S velkým rozmachem exportu, ale i lokálních obchodů, se rozrostla také poptávka po spolehlivém pokrytí rizik, která mohou úspěšnou realizaci narušit. Na rozdíl od pojištění odpovědnosti dopravce, které je jistě také nezanedbatelným produktem a určitě si ho od svého dopravce nechte potvrdit, je možné pojistit své zboží do výše jeho skutečné hodnoty a smluvně ujednat rozsah pojištění na reálně hrozící rizika. „Pojistný program pro přepravní rizika v sobě spojuje kvalitní pojistnou ochranu podle tuzemského obchodního práva, ale i mezinárodních standardů, předpisu akreditivu a celosvětově užívaného statutu „Institute Cargo Clauses“, upřesňuje Ing. Zdeněk Voharčík, jednatel společnosti GrECo, International, poradenství pro riziko a pojištění s.r.o. Hlavní devízou společnosti je v nabízeném servisu důraz na skutečné potřeby klientů, zapojení pracovníků na vysoké odborné úrovni. GrECo International díky více jak 15-ti letým zkušenostem patří do top pětky prominentních pojišťovacích makléřů. V oblasti dopravy a spedice patří k jejich věrným klientům značky jako HOPI, Autodoprava Hanzalík, Willi Betz, Statschechia, Gebrüder Weiss, BCL Logistic a další.

Transportní rizika a finanční eliminace ztrát

Tým specialistů společnosti GrECo International vždy hledá nejvhodnější řešení pro danou potřebu zákazníka. V rámci mezinárodního holdingu EOS RISQ dosáhne společnost na všechny pojistné trhy a „nakupuje“ pro své klienty pojistné řešení a ochranu v celosvětovém měřítku a podle mezinárodních standardů.

Transportní pojištění pokrývá veškeré komodity a zboží včetně volně ložených zásilek, zboží podléhajícího zkáze, náchylné ke korozi či nebezpečný náklad, celovozové zásilky, sběrné zásilky a kontejnerové přepravy. Pojistit si můžete přepravy všemi obvyklými dopravními prostředky.

Co se týče teritoriálního pokrytí, není problém pojistit se i z pohledu zvýšeného nebezpečí vzniku škod pro tzv. rizikové země jako například Irák, Pákistán, Afghánistán nebo Kuba. Pojistné programy obsahují další specifická řešení pojistné ochrany, která běžně nejsou poskytována, například pro případ války nebo občanské války, stávky, vzpoury, občanských nepokojů, sabotáží, terorismu, atentátů, pirátství, opuštěných min, torpéd, bomb a jiných nezlikvidovaných válečných zbraní, v případě úmyslného jednání a vandalismu nebo také konfiskace. “V průběhu let naší existence na trhu se naše nabídka pojištění na základě různorodé poptávky klientů značně rozšiřuje. Naší zásadou je vyhovět opravdu každému, proto náš výčet služeb nikdy nebude zcela uzavřený,“ říká Ing. Zdeněk Voharčík.

Project Cargo

Představuje jedno z dalších speciálních programových řešení pojištění, tentokrát pro vývoz investičních celků, průmyslových technologií a strojního zařízení. Za projektem se skrývá opět nepřeberné množství služeb jako například pojištění dodávky technologie pro elektrárny, cementárny, pivovary, lihovary, mlýny, čističky odpadních vod, ropné rafinerie atd. Dalšími pojišťovanými riziky jsou např. rizika skladování dodávek v průběhu přepravy a na místě stavby, kontinuální vazba na pojištění stavby a montáže, pojištění trasy na bázi „warehouse to warehouse“, inspekce na místech překladů dodávek (u výrobce, v přístavech) apod. Samozřejmostí je analýza, řešení a doporučení pojištění podle ujednání a požadavků kontraktačních smluv, zajištění adekvátního pojištění dle požadavku akreditivu, respektování a zajištění ochrany na dodacích paritách Incoterms (především parity CIP a CIF).

Přidaná hodnota vašeho pojištění

Mimo náhrady za hmotné škody zajišťuje společnost GrECo International také náhradu za škody finanční povahy (vícenáklady, ušlý zisk atp.), které jsou na mezinárodních trzích nabízeny pod označením „Delay in Start Up“, „Consequential Loss“, Advanced Loss of Profits“. Kromě ziskových provizí a bonusových programů u pojistných smluv nabízí společnost speciální školící programy a právní poradenství. GrECo International disponuje vlastní sítí havarijních komisařů angažovaných v případě škody a partnerstvím ve skupině EOS RISQ garantuje prohlídky škod po celém světě, bez výjimek.

Máte-li zájem o eliminaci rizik a vyplacení veškerých možných škod v plném rozsahu plnění, měli byste zvážit, zda je dostačující spoléhat se na „ty druhé“, nebo se sami za pomoci dobrého poradce postarat o svá rizika.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).