Hlavní navigace

Společnosti Online od června nabízí prodej nově založených firem na splátky

PRAHA (5. června 2008) - Od začátku června si je možné v ČR pořídit novou firmu na splátky. Místo běhání po úřadech si tak nyní může každý český podnikatel pořídit zcela novou s. r. o. už od 1. 777,- Kč za měsíc. Nový produkt, který má výrazným způsobem usnadnit začínajícím podnikatelům start jejich podnikání, nabízí firma Společnosti Online - lídr na trhu v prodeji a zakládání nových firem, a to ve spolupráci s Home Credit a Raiffeisenbank.

Sdílet

„Je paradoxní, že podnikatelé řeší celou řadu problémů v době, kdy ještě ani nezačali podnikat, a to jen proto, že jim současná legislativa není schopna při zakládání firmy nabídnout lepší podmínky. Chceme tuto situaci změnit a nabídnout podnikatelům produkt, který jim umožní začít podnikat okamžitě bez zbytečných časových prodlev a finančních nákladů. Peníze a čas ať podnikatelé investují do firmy, ne do jejího založení,“ říká Petr Mála, ředitel firmy Společnosti Online.

Založení firmy totiž s sebou přináší nemalé finanční náklady. Jenom výdaje za služby právníka a notáře spolu s poplatky za živnostenská oprávnění, ověření úředních listin, kolky a další potvrzení se nakonec mnohdy vyšplhají až do výše několika desítek tisíc Kč. „V kombinaci s administrativní náročností a časovou prodlevou, které založení firmy u nás provází, jde o zásadní faktory limitující začínající podnikatele ve startu jejich podnikání,“ říká Mála.

Ve snaze ulehčit začátek podnikání proto Společnosti Online, ve spolupráci s Home Credit a Raiffeisenbank, nabízí od června prodej nově založených společností na splátky. „Už od roku 2001 dokážeme zajistit, aby podnikatel při zakládání firmy neběhal po úřadech a mohl jednat za svou novou firmu do 24 hodin. Nyní se navíc nemusí zabývat ani výdaji souvisejícími s pořízením nové firmy. Tu si totiž bude moci u nás pořídit na splátky. Společnost s ručením omezeným bude možné získat už za 1 777 Kč / měsíc,“ uvádí Mála.

Firmy na splátky jsou v České republice naprostou novinkou. Odborníci na trhu spotřebitelského financování věří, že nový produkt je dobrou cestou, jak usnadnit firmám start jejich podnikání. „Home Credit už v minulosti prokázal, že je připraven nabízet osvědčené úvěrové produkty i v méně obvyklých segmentech. Nákup na splátky je oblíbený pro svou jednoduchost a rychlost vyřízení s minimem administrativy. Jsme přesvědčeni, že tyto výhody jsou atraktivní i pro začínající podnikatele a mohou se stát novou alternativou pro financování nákladů spojených se založením firmy. V prvních měsících chceme především zjistit, zda o produkt bude zájem,“ uvádí Vojtěch Ščevík, obchodní ředitel společnosti Home Credit a. s.

Podobnou službu prozatím nikdo na českém trhu nenabízí. „Podnikání v ČR přitom nabírá na obrátkách. Loni vzniklo v ČR téměř 23 tisíc nových s. r. o. a téměř 4 500 akciových společností. Možnost získat novou firmu na splátky nabízíme jako první a zatím jediní v ČR,“ upřesňuje Mála.

Firmy na klíč slaví v ČR stále větší úspěch. „Počet našich zákazníků roste každým rokem. Loni jsme založili a následně prodali okolo 730 firem. S novým produktem věříme, že toto číslo bude na konci letošního roku mnohem vyšší,“ uvádí Mála.

Podle poslední studie internetového portálu Světové banky Doing Business se ČR příliš příznivými podmínkami pro rozvoj podnikání pyšnit nemůže. V hodnocení 178 zemí jí v kategorii zabývající se rychlostí založení firmy patří až 91. příčka. Podle studie trvá založení s. r. o. v ČR 17 dní, během kterých je nutné zařídit celkem 10 různých úkonů. Nejlépe z tohoto hodnocení vyšla Austrálie, kde novou firmu pořídíte do dvou dnů. V žebříku skončily před ČR i takové země jako například Afghánistán, Arménie, Mexiko, Mongolsko a jiné. Lepší podmínky pro start podnikání mají také v sousedním Slovensku, kterému patří 72. místo.

Společnosti Online s.r.o.

Komplexní servis v oblasti prodeje firem na klíč neboli ready-made společností poskytuje firma Společnosti Online již od roku 1999. V současnosti provozuje pobočky ve čtyřech městech České republiky a Slovenska (Praha, Brno, Ostrava, Bratislava), nepřímo prodává také v Plzni a Olomouci. Za poslední čtyři roky prodala více než 3 000 ready-made společností, tj. asi 70 % všech firem na klíč, které byly v tomto období v České a Slovenské republice založeny.

Ready-made jsou firmy zapsané do obchodního rejstříku a založené za účelem prodeje. Mají přidělené identifikační číslo, splacený základní kapitál, nepodnikají, nemají prozatím žádný předmět činnosti, všechny vlastní certifikáty osvědčující jejich právní a účetní čistotu. Jsou jimi buď společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).