Hlavní navigace

Společnosti Coface loni stoupl zisk

Konsolidovaný obrat společnosti Coface, která je světovou jedničkou v oblasti řízení a správy pohledávek a úvěrového pojištění, vzrostl v roce 2004 o 4,3 procenta na 1131 milionů eur a její čistý zisk se zvýšil na 45,5 milionu eur. Výsledky oznámila společnost na včerejší tiskové konferenci v Paříži.

Sdílet

Hlavní podíl (přes 71 procent) na celkovém loňském konsolidovaném obratu mělo předepsané pojistné z úvěrového pojištění, které stouplo na 806,4 milionu eur. Motorem tohoto růstu se stal prudký vzestup zájmu o úvěrové pojištění v Asii, kde předepsané pojistné vzrostlo o 25 procent. Vysoce pozitivním faktorem loni bylo, že tzv. ukazatel loss ratio, který poměřuje objem vyplacených pojistných plnění a předepsaného pojistného, klesl na 46 procent, na nejnižší hodnotu ve více než šedesátileté historii společnosti. Tohoto zlepšení se podařilo dosáhnout ve všech zemích, v nichž Coface působí, i u všech nabízených druhů úvěrového pojištění. Největší dynamiku růstu ale loni zaznamenaly služby spojené se správou a řízením pohledávek včetně prodeje obchodních informací, kde obrat vyskočil o více než 21 procent na 236,4 milionu eur.

Jsme rádi, že k dobrým výsledkům Coface mohla, byť zatím jen malým dílem, přispět i společnost Coface Intercredit Czechia, jejíž zisk loni stoupl na 3,7 milionu korun, řekl ředitel Coface Intercredit Czechia (CIC) Jiří Hylmar. CIC zatím v Česku nabízí jen část služeb, které má ve svém portfoliu Coface, především poskytování obchodních informací a správu a inkaso pohledávek. Připravujeme rozšíření portfolia tak, abychom do tří let nabízeli kompletní služby, stejně jako mateřská francouzská společnost. dodal Hylmar.

Pro rok 2005 Coface očekává růst celkového obratu o 7 procent, přestože vyhlídky světové ekonomiky jsou po jejím zpomalení ve druhém pololetí 2004 nejisté. Jeho cílem je přitom dosáhnout vyššího tempa růstu než jeho hlavní konkurenti ve všech čtyřech hlavních oblastech, jimiž se zabývá, tedy v úvěrovém pojištění, faktoringu, řízení pohledávek a poskytování obchodních informací o firmách.

Dr. Ing. Roman Studničný
společnost Coface Intercredit Czechia

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).