Hlavní navigace

Společnost UPC oslavila Den bezpečnějšího internetu akcí partnerstvím

Násilí na počítačích, e-privacy a nebezpečné sociální vztahy – to jsou pouze některá nebezpečí, která se snaží UPC připomenout ve spojení s InSafe, hlavním subjektem stojícím za včerejším Dnem bezpečnějšího internetu.

Sdílet

Včera se po celém světě slavil již čtvrtý Den bezpečnějšího internetu. Jeho organizátorem je European Schoolnet; koordinátor Insafe , a také European Safer Internet Network. Insafe je síť národních uzlů, která koordinuje propagaci bezpečnosti na internetu v Evropě. Tyto organizace podporuje Evropská komise a mají partnery na 20 evropských ministerstvech školství. Patronkou Dne bezpečnějšího internetu je již třetím rokem paní Viviane Redingová, evropská komisařka pro informační společnost a média.

UPC v Nizozemí, UPC Česká republika, UPC v Polsku a UPC ve Slovinsku se na této iniciativě aktivně podílejí (např. UPC Česká republika je jedním z mediálních partnerů, Českého osvětového centra bezpečnějšího internetu).

UPC sponzoruje průzkum o bezpečnosti na internetu

UPC v rámci Dne bezpečnějšího internetu sponzoruje celoevropský on-line průzkum, jímž se má zjistit více informací o tom, jak mládež internet využívá, a o nebezpečích, jimž čelí. Od 6. prosince 2006 do 6. února 2007 vyplnilo tento průzkum s různými volbami odpovědí více než 12 000 dospívajících.

Předběžné výsledky prokázaly, že 56 % respondentů by si nastavilo na internetu svůj profil publikovaný na webových stánkách jako veřejný a napsalo do něj spoustu podrobností o svém životě. Toto zjištění naznačuje, že je třeba udělat více při vysvětlování rizik, která v sobě webové stránky nabízející publikaci osobních profilů skrývají. Průzkum však také odhalil, že se mladí lidé rádi něco dozvědí o bezpečném chování na internetu: 53 % udalo, že by si pozorně vyslechli rady učitele o nebezpečích na internetu.

Úplné výsledky průzkumu zveřejnila komisařka Redingová na své včerejší tiskové konferenci.

UPC vybírá výherce soutěže Innovation and Power of Image (Inovace a síla obrazu)

Více než 200 škol ve 25 zemích soupeřilo v rámci soutěže sponzorované UPC o dvě ceny spočívající ve vybavení za 3 000 eur. Tato soutěž, která začala v říjnu 2006, povzbuzuje školy, aby se spojily a vytvořily webové projekty zaměřené na inovaci a sílu obrazu. Vítězné týmy vyhlásila komisařka Redingová včera během globálního blogatonu. Vítěze přikládám: Award for Power of Images: Poland: Gimnazjum Nr 6 w Żorach and Greece: Primary school of Panagia Thassos. Project title: The picture as the vehicle of bad and good news Award for Innovation: United Kingdom: Semley Primary School and the United States: Athens-Chilesburg Elementary School. Project title: The Power of Image

Přeshraniční celosvětový blogaton

Tisíce lidí ze 100 organizací bylo zaneprázdněo psaním při účasti na celosvětovém blogatonu“ v rámci oslav Dne bezpečnějšího internetu. Tématem blogatonu v tomto roce je překračování hranic. Akci zahájili bloggeři v Austrálii akci zahájili a ta pak putovala během 24 hodin přes celý svět, aby skončila v Severní Americe.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).