Hlavní navigace

Společnost MasterCard spouští v České republice kampaň na podporu online nákupů

[Tisková zpráva] Společnost MasterCard zahajuje v České republice speciální kampaň na podporu internetového nakupování a placení kartou online.

Sdílet

Tato akce začíná 1. listopadu a končí 15. prosince 2011. Každý, kdo v tomto období zaplatí kartou MasterCard ve vybraných online obchodech, získává automaticky zajímavé výhody. Společnost MasterCard navíc realizovala v červnu 2011 již po druhé výzkumné šetření s názvem MasterIndex. Z výsledků průzkumu například vyplynulo, že hlavními výhodami placení kartou na internetu jsou pro Čechy pohodlí a rychlost.

Společnost MasterCard spouští v České republice speciální kampaň na podporu internetového nakupování a především placení kartou online. Každý, kdo období od 1. listopadu do 15. prosince 2011 zaplatí kartou MasterCard v online obchodech beinstyle.cz, bigbrands.cz, dnesnebonikdy.cz, champagne-store.cz nebo pelikan.cz, může využít zajímavé benefity a slevy.

Seznam e-shopů a jejich výhod

beinstyle.cz    Luxusní vánoční balení

bigbrands.cz    Poukaz na 200 Kč na další nákup

dnesnebonikdy.cz    10% sleva na nákup

champagne-store.cz    Až 15% sleva na nákup

pelikan.cz    Poukaz na 750 Kč na ubytování

 „Počet příznivců online nákupů rok od roku roste. Aby si lidé byli jistí, že na internetu mohou naprosto bezpečně platit i svojí platební kartou, vyvinula společnost MasterCard speciální zabezpečovací technologii s názvem MasterCard® SecureCode™. Ta zajišťuje, že výměna dat probíhá pouze na úrovni bank. Klientovy privátní údaje tak nejsou k dispozici internetovým obchodníkům, a proto nehrozí jejich odcizení ani zneužití,“ říká Tereza Janková, marketingová manažerka MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Pro nakupování kartou je nezbytné nejprve do příslušného systému vložit potřebné informace, jako je číslo karty, její doba platnosti a bezpečnostní CVC kód (umístěný na rubové straně karty). Tato citlivá data jsou následně zašifrována a v režimu zabezpečeného spojení přenášena přímo mezi nakupujícím a zpracovatelskou bankou. Poté dochází k ověření požadavku u banky, která platební kartu klientovi vydala. Ta autorizuje prodej, předá tuto informaci nazpět zpracovatelské bance, která poté předá obchodníkovi zprávu, že prodej byl povolen. Na základě tohoto zdánlivě složitého procesu, jenž ale trvá ve skutečnosti jen několik sekund, je zamezeno veškerým rizikům, která mohou při online platbě hrozit. „Službu MasterCard SecureCode lze také navázat přímo na platební kartu. Díky tomu je možné platit online i kartami, které běžně platbu přes internet neumožňují. Technolopgie pak funguje na bázi jedinečného dynamického osobního kódu, pomocí kterého je ověřována identita držitele karty při elektronických transakcích,“dodává Janková. 

Češi a placení kartou na internetu

Internetové platby kartou se staly součástí on-line nakupování, a to zejména protože jsou pohodlné a jednoduché, šetří čas zákazníka i obchodníka a jsou bezpečné. V červnu letošního roku si společnost MasterCard nechala od nezávislé výzkumné agentury GfK realizovat spotřebitelský průzkum s názvem MasterIndex, který tyto skutečnosti potvrzuje.„Z průz­kumu vyplynulo, že hlavními výhodami karet pro online platby jsou pro Čechy především pohodlí a rychlost. Kartou platí Češi na internetu nejčastěji za jízdenky a letenky (50 %), za vstupenky na kulturu (29 %) a za elektroniku (15 %). Výsledky průzkumu dále ukázaly, že více než 50 % Čechů považuje internetové nakupování za bezpečné,“ doplňuje Janková.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).