Hlavní navigace

Společnost BH Securities se stává specialistou na investiční certifikáty

Společnost BH Securities, jeden z největších nebankovních obchodníků s cennými papíry, se stala specialistou na investiční certifikáty emitované Volksbank AG. Přínosem nových druhů investičních certifikátů tak přispívá Burze cenných papírů Praha zařadit se mezi vyspělé trhy s těmito produkty.

Sdílet

Investiční certifikáty jsou skrytým fenoménem vyspělých kapitálových trhů. V současné době jsou provázeny značným růstem emisí a objemů, a tak stoupá jejich význam jak v portfoliích drobných retailových investorů, tak i velkých institucí či fondů. Investiční certifikáty jsou charakterizovány především přístupností, nízkou vstupní investicí a nízkými transakčními náklady, transparentností, likviditou a různorodostí.

Prvním typem certifikátu, s nímž vstoupila společnost BH Securities ve spolupráci s Volksbank AG na BCPP, je PX index certifikát, nejjednodušší certifikát z hlediska konstrukce a chování.

Dalším druhem certifikátu, na nějž se BH Securities a Volksbank AG specializují a které budou emitovány na BCPP, jsou diskontní certifikáty, které přinášejí řešení i pro konzervativní investory, neboť mají omezen maximální výnos, ale zároveň jsou kryty proti určitému poklesu podkladového aktiva. Parametry při jejich emisi jsou po celou dobu životnosti neměnné. Tyto diskontní certifikáty jsou zaměřeny na domácí tituly, jako je ČEZ či Telefónica O2, a tak je možné získat nákup českých akcií se slevou. „V rámci budoucí spolupráce s Volksbank předpokládáme emise dalších druhů a typů investičních certifikátů na BCPP, tedy bonusových, garantovaných i warrantů,“ říká Zdeněk Lepka, ředitel společnosti BH Securities.

První investiční certifikáty se objevily na BCPP v říjnu loňského roku. Šlo o indexové certifikáty vázané na regionální indexy vídeňské burzy. Jedinečnost investičních certifikátů, na něž se BH Securities a Volksbank AG specializují, spočívá také v tom, že se tím přiblíží investorům možnost diverzifikované investice do trhů v Srbsku, Turecku, Chorvatsku a do dalších trhů se silně rostoucími ekonomikami.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).