Hlavní navigace

Souhrnné statistiky škod k povodním a krupobití v srpnu 2010 za Českou podnikatelskou pojišťovnu, a.s., Vienna Insurance Group.

[Tisková zpráva] Čtrnáct dní od povodní na severu Čech registruje ČPP na 200 škod v částce 28 mil. Kč.

Sdílet

Ve většině klienti hlásili škodní případy z majetkového pojištění, především škody způsobené vodou na rodinných domech, zatopené sklepy a garáže. K dnešnímu dni je již čtvrtina pojistných událostí vyřízena.

Lidé stále hlásí také škody způsobené bouřkami a krupobitím, které postihly o víkendu Prahu a Středočeský kraj. K dnešnímu dni naši klienti nahlásili 670  škodních událostí v celkové částce téměř 44 mil. Kč. Kroupy poškodily především stovky osobních automobilů.  Evidujeme 550 poškozených vozidel v částce 24,3 mil. Kč a na 120 škod majetkového pojištění v objemu 19,5 mil. Kč.

Očekáváme, že další hlášení mohou přibývat ještě i v průběhu příštího týdne. Celkově se podle odhadů může jednat až o 700  škod v celkové výši okolo 50  mil.  Kč. Nápor vyřizování škod ČPP zvládá, posílili jsme tým techniků, kteří provádějí prohlídky poškozených předmětů v terénu a na prohlížecích místech. V postižených oblastech již pracují specialisté, kteří se zabývají opravami vozidel poškozených od krup. ČPP na svých internetových stránkách doporučuje svým klientům využít technologie opravy karoserie vozidla bez nutnosti lakování, které jsou rychlé a zachovávají původní lak karoserie vozidla.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).