Hlavní navigace

SkyEurope Airlines slaví 10 miliónů cestujících, 15 miliónů chtějí již příští rok

Dnes byl odbaven 10miliontý pasažér SkyEurope a pražské letiště se tak stalo svědkem překonání doposud nejvýznamnějšího milníku v historii SkyEurope Airlines. Již po necelém roce a půl od dosažení 5 milionů přepravených zákazníků SkyEurope zdvojnásobily počet cestujících na 10 milionů a hranice 15 miliónů chtějí dosáhnout během příštího roku.

Sdílet

Od prvního startu letadla Embraer EMB-120 Brasilia v barvách SkyEurope na lince z Bratislavy do Košic uplynulo již více než šest let. Od té doby SkyEurope Airlines podstoupily významnou evoluční proměnu, strmý růst a jsou moderní a neustále rostoucí mezinárodní společností. K dosažení prvních pěti milionů zákazníků bylo od prvního letu v únoru 2002 třeba více než čtyři a půl roku. Na druhých pět milionů cestujících potřebovaly SkyEurope Airlines jen další rok a půl. SkyEurope Airlines ocenili jubilejního 10miliontého pasažéra, kterým se stala 25 letá studentka z Prahy letící ve čtvrtek na lince Praha – Neapol, speciálním šekem na 10 milionů prolétaných metrů v letadlech SkyEurope zdarma.

„SkyEurope létá s nejmodernější a nejmladší flotilou v Evropě a neustále roste. Již brzy přistane, shodou okolností rovněž na letišti v Praze, patnáctý, zcela nový letoun Boeing 737–700 NG, který nadále podpoří a rozšíří nabídku kapacit a destinací SkyEurope. Jsme velmi rádi, že můžeme spolu s našimi zákazníky oslavit překonání dnešního milníku a 15 miliónů cestujících bychom rádi oslavily již za rok“, říká Jason Bitter, předseda představenstva a generální ředitel SkyEurope.

„Letiště Praha se před dvěma roky stalo bází pro společnost SkyEurope, která začala provozovat své pravidelné linky z Prahy v dubnu 2006. Počet cestujících, kteří využívají služeb toho dopravce, velmi dynamicky narůstá. Zatímco v roce 2006 se společnost SkyEurope umístila na šestém místě v počtu přepravených pasažérů, vloni poskočila na čtvrtou pozici a letos se dá předpokládat posun na pomyslnou stříbrnou příčku,“ uvádí generální ředitel Správy Letiště Praha Miroslav Dvořák a dodává: „Společnost SkyEurope Airlines v současné době nabízí 26 přímých spojení z Letiště Praha a díky její nabídce cestující navíc mohou nově využít pravidelné lety do Alicante, Olbia, Pisy, Terstu a Zadaru.“

SkyEurope jen v Praze za rok 2007 přepravily více než 600 tisích cestujících, letošní plány hovoří o 1,5 milionu pasažérů. Strmý růst počtu cestujících bude podpořen dalším, již pátým letadlem, které bude v Praze létat od května 2008 a nabídkou několika zcela nových destinací v letním letovém řádu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).