Hlavní navigace

Skupina PPF věnuje asijským sirotkům 3 miliony korun, ČP milion

Skupina PPF, do níž patří i Česká pojišťovna, se připojila k celonárodní vlně solidarity a na pomoc lidem postiženým přírodní katastrofou v jihovýchodní Asii přispěje částkou tři miliony korun. Na základě včerejšího rozhodnutí vedení se ČP na tomto daru bude podílet jedním milionem korun. Dalšími stovkami tisíc korun k této částce přispěli také zaměstnanci ČP a jiných firem z finanční skupiny PPF.

Sdílet

Protože vlny tsunami připravily o rodiče více než sto tisíc dětí, rozhodli jsme se peníze věnovat právě sirotkům. Pokud to bude možné, chceme podpořit adopce asijských dětí českými rodiči. V opačném případě částku poukážeme instituci, která se o sirotky stará v místě neštěstí, uvedl generální ředitel ČP a zároveň člen vrcholového vedení skupiny PPF Ladislav Bartoníček. Nejvíce bezprizorních a strádajících dětí zůstalo po zemětřesení hlavně v Indonésii, Malajsii a Thajsku, ale také na Srí Lance či Madagaskaru. Skupina PPF a ČP tak alespoň některým z nich pomůže vybudovat nový domov a co nejrychleji je vrátit do normálního života s každodenními radostmi a starostmi, což je pro dětskou psychiku po prožitém neštěstí velmi důležité.

Už v minulosti Česká pojišťovna pomáhala obětem podobných katastrof. Po záplavách v roce 1997 například zorganizovala velkou humanitární akci, během níž posílala do postižených oblastí na Moravě kamiony s pitnou vodou. V roce 1999 se také díky ČP vydali do zemětřesením postiženého Turecka záchranáři z jižní Moravy. Tehdy se jim podařilo z pod sutin najít a vyprostit několik živých lidí, o nichž si už mnozí jiní záchranáři mysleli, že jim není pomoci.

Česká pojišťovna spravuje 14,5 milionu pojistných smluv a s 39 % tržního podílu je největší pojišťovnou v České republice. Hlavním akcionářem České pojišťovny je společnost CESPO B.V. ze skupiny PPF. Podíl skupiny PPF na základním kapitálu ČP dosahuje 97,7 procenta.

Václav Bálek
tiskový mluvčí ČP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).