Hlavní navigace

Skupina PPF věnuje asijským sirotkům 3 miliony korun, ČP milion

Skupina PPF, do níž patří i Česká pojišťovna, se připojila k celonárodní vlně solidarity a na pomoc lidem postiženým přírodní katastrofou v jihovýchodní Asii přispěje částkou tři miliony korun. Na základě včerejšího rozhodnutí vedení se ČP na tomto daru bude podílet jedním milionem korun. Dalšími stovkami tisíc korun k této částce přispěli také zaměstnanci ČP a jiných firem z finanční skupiny PPF.

Protože vlny tsunami připravily o rodiče více než sto tisíc dětí, rozhodli jsme se peníze věnovat právě sirotkům. Pokud to bude možné, chceme podpořit adopce asijských dětí českými rodiči. V opačném případě částku poukážeme instituci, která se o sirotky stará v místě neštěstí, uvedl generální ředitel ČP a zároveň člen vrcholového vedení skupiny PPF Ladislav Bartoníček. Nejvíce bezprizorních a strádajících dětí zůstalo po zemětřesení hlavně v Indonésii, Malajsii a Thajsku, ale také na Srí Lance či Madagaskaru. Skupina PPF a ČP tak alespoň některým z nich pomůže vybudovat nový domov a co nejrychleji je vrátit do normálního života s každodenními radostmi a starostmi, což je pro dětskou psychiku po prožitém neštěstí velmi důležité.

Už v minulosti Česká pojišťovna pomáhala obětem podobných katastrof. Po záplavách v roce 1997 například zorganizovala velkou humanitární akci, během níž posílala do postižených oblastí na Moravě kamiony s pitnou vodou. V roce 1999 se také díky ČP vydali do zemětřesením postiženého Turecka záchranáři z jižní Moravy. Tehdy se jim podařilo z pod sutin najít a vyprostit několik živých lidí, o nichž si už mnozí jiní záchranáři mysleli, že jim není pomoci.

Česká pojišťovna spravuje 14,5 milionu pojistných smluv a s 39 % tržního podílu je největší pojišťovnou v České republice. Hlavním akcionářem České pojišťovny je společnost CESPO B.V. ze skupiny PPF. Podíl skupiny PPF na základním kapitálu ČP dosahuje 97,7 procenta.

Václav Bálek
tiskový mluvčí ČP