Hlavní navigace

Skupina PPF rozhodla o pomoci asijským sirotkům, věnuje 3 miliony korun

Skupina PPF se připojila k celonárodní vlně solidarity a na pomoc lidem postiženým přírodní katastrofou v jihovýchodní Asii přispěje částkou tři miliony korun. Včera večer o tom rozhodlo vrcholové vedení PPF. Jedním milionem přispěje Česká pojišťovna. Další stovky tisíc korun putují na konta pomoci postiženým od zaměstnanců skupiny PPF.

Sdílet

Protože vlny tsunami připravily o rodiče více než sto tisíc dětí, rozhodli jsme se peníze věnovat právě sirotkům. Pokud to bude možné, chceme podpořit adopce asijských dětí českými rodiči. V opačném případě částku poukážeme instituci, která se o sirotky stará v místě neštěstí, uvedl generální ředitel ČP a zároveň člen vrcholového vedení skupiny PPF Ladislav Bartoníček.

Nejvíce bezprizorních a strádajících dětí zůstalo po zemětřesení hlavně v Indonésii, Malajsii a Thajsku, ale také na Srí Lance či Madagaskaru. Skupina PPF a ČP tak alespoň některým z nich pomůže vybudovat nový domov a co nejrychleji je vrátit do normálního života s každodenními radostmi a starostmi, což je pro dětskou psychiku po prožitém neštěstí velmi důležité.

Romana Tomasová
ředitelka marketingu a komunikace PPF

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).