Hlavní navigace

Skupina PPF a Nomos Bank vytvoří prostřednictvím strategického

PPF Group N.V.,a akcionáři Nomos Bank dnes oznámili, že podepsali dohodu o společném postupu (Memorandum of Understanding) na ruském trhu s cílem vytvořit strategické partnerství. V souvislosti s tímto krokem se plánované uvedení akcií Nomos Bank na burzu pozastavuje.

Sdílet

Skupina PPF a akcionáři Nomos Bank plánují společně vytvořit jednu z největších universálních bankovních skupin v Rusku. Obě společnosti, Home Credit and Finance Bank (“HCFB”, člen skupiny Home Credit) a Nomos Bank budou vloženy do nově vytvořeného holdingu, který bude vlastněn skupinou PPF a akcionáři Nomos Bank. Obě banky budou nadále fungovat nezávisle a ponechají si svoje stávající obchodní značky. Plné spojení bank není v tuto chvíli diskutováno. Podíly v nově vytvořeném holdingu budou určeny na základě dohodnutých principů a dále na základě auditovaných výsledků obou bank ke konci prvního pololetí letošního roku.


Jedním z dohodnutých klíčových principů strategického partnerství je setrvání a stabilita manažerských týmů, stejně jako zachování obchodní politiky obou bank.
Oba partneři jsou přesvědčeni, že tímto krokem vytvoří vynikající strategické a organizační předpoklady pro budoucí růst – partnerství kombinuje odbornou znalost a silnou pozici Nomos Bank v oblasti korporátního bankovnictví a strukturálního financování s pozicí HCFB jako jednoho z předních poskytovatelů spotřebitelského financování v Rusku.
Očekává se, že konečná dohoda o strategickém partnerství bude uzavřena v posledním čtvrtletí tohoto roku. Transakce podléhá schválení příslušných regulačních a antimonopolních ú­řadů.

Jiří Šmejc, akcionář skupiny PPF, k připravovanému partnerství uvedl: „Nomos Bank, stejně jako skupina PPF, úspěšně realizovala svoje podnikatelské záměry a prokázala svoji schopnost zvyšovat hodnotu banky na ruském trhu. Těšíme se naši úzkou spolupráci a možnost využití vzájemných synergií. Spojením našich sil můžeme vytvořit universální bankovní skupinu a tím využít růstový potenciál na trzích spotřebitelského financování a bankovnictví v Rusku.“

Nikolai Dobrinov, předseda představenstva Nomos Bank, dodal: “Vznik strategického partnerství se skupinou PPF poskytne stabilitu i dynamický rozvoj ve prospěch našich klientů. Společně se skupinou PPF se zavazujeme zajistit co nejvyšší úroveň péče a vztahů s našimi korporátními zákazníky, retailovými klienty a distribučními partnery. Partnerství obou bank nám umožní vytvořit jednu z největších universálních bankovních skupin v Rusku, s bilanční sumou přesahující 6 miliard dolarů. Naše strategie bude založena vzájemně se doplňujícím partnerství, které nám umožní využít pozici HCFB jako jednoho z předních poskytovatelů spotřebitelského financování, v kombinaci se znalostmi a silnou pozicí Nomos Bank v oblasti korporátního bankovnictví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).