Matteo Perruccio, vrchní ředitel globálních prodejů a distribuce skupiny Pioneer Investments, v souvislosti s tímto vývojem prohlásil:
„Během posledních čtyř let skupina Pioneer Investments pokračovala v expanzi a budování svých aktivit v Asii, kde nyní spravuje kapitál ve výši téměř 2 miliardy USD. Jsem velmi potěšen možnostmi, které skýtá tchajwanský trh a rovněž tak možností vybudovat na něm tržní podíl. Odhaduje se, že tchajwanský trh podílových fondů ročně generuje regionální investice v objemu dvaceti milard amerických dolarů a je druhým největším asijským trhem nabízejícím offshore fondy veřejnosti. Meziroční tempo růstu prodejů je pro tento trh projektováno na 20% p.a., a to po dobu tří let. Poté, co jsme ustavili svoji přítomnost v Hongkongu a Singapuru, představuje Tchaj-wan další logicky navazující etapu.“
Jennifer Cheng, generální ředitelka ING Securities Investment Management, při této příležitosti prohlásila: ING je poctěna partnerstvím se skupinou Pioneer Investments navazující na zavedení regulace offshore fondů. ING se zaměřuje na zavádění globálních investičních produktů vysoké kvality, aby pomáhala investorům v přístupu k možnostem širší alokace mezi třídami aktiv. Věřím, že silná nabídka produktů skupiny Pioneer Investments a jejich výkonnostní historie poskytnou tchajwanským investorům příležitost dále diverzifikovat jejich investice.
Šestnáct fondů skupiny Pioneer Investments bude distribuováno prostřednictvím pobočkové sítě pěti místních bank, prostřednictvím ING a prostřednictvím druhé největší nezávislé SICE (Securities Investment Consulting Enterprise) doporučující offshore fondy. Albert Sze, viceprezident pro mezinárodní prodej a distribuci, Severní Asie, se sídlem v Hongkongu, se ujímá celkového řízení aktivit skupiny Pioneer Investments na Tchaj-wanu.
Edmund Lacis, ředitel regionálního direktoriátu prodejů a distribuce pro Asii, prohlásil: Kooperace s místními bankovními sítěmi je pro budoucí úspěch na tomto trhu nezbytností a jsme potěšeni možností mít ING jako partnera. Věřím, že kvalita námi nabízených produktů, naše snaha poskytovat kvalitní služby a pevnost našich partnerství souhrnně vytvářejí velmi dobré předpoklady vybudovat na Tchaj-wanu během tří až pěti let silnou obchodní základnu.