Hlavní navigace

Skupina IMMORENT vstoupila na ukrajinský trh

Leasingový a developerský holding IMMORENT, člen skupiny Erste Bank, rozšiřuje v souladu se svou strategií rozvoje působnost na trhu střední a východní Evropy. V dubnu zahájil provoz své první pobočky na Ukrajině. Kyjevská kancelář skupiny IMMORENT bude podobně jako ostatní pobočky nabízet v rámci uceleného konceptu „leasing and more“ komplexní služby především v oblasti leasingu nemovitostí včetně jejich projektového developmentu a stavebního managementu, ale i leasing movitých věcí.

Sdílet

„Z pohledu skupiny IMMORENT je Ukrajina s ročním ekonomickým růstem téměř sedm procent a pozitivním vývojem leasingového trhu jedním z nejperspektiv­nějších trhů regionu střední a východní Evropy,“ řekla Gertruda Meisel-Ortner, členka představenstva společnosti IMMORENT. Ukrajinský leasingový trh je nasycen z méně než patnácti procent a má tak obrovský růstový potenciál. Pokud se bude i v roce 2007 vyvíjet podobně jako v letech 2005 a 2006, dosáhne do konce roku hodnoty jedné miliardy dolarů.

Rakouská skupina IMMORENT má v současné době pobočky v celkem dvanácti státech střední, východní a jihovýchodní Evropy včetně České republiky, Slovenska, Maďarska, Rumunska, Bulharska, Slovinska nebo Chorvatska. Možnosti vstupu na ukrajinský trh zvažovala skupina IMMORENT více než rok. Rozhodnutí padlo na základě vysokého růstového potenciálu trhu a strategie Erste Bank spočívající v posilování leasingových služeb skupiny.

Přibližně třetina služeb nové pobočky bude spočívat v nabídce leasingu movitých věcí, dvě třetiny se budou týkat leasingu nemovitostí. V souladu s potřebami ukrajinských zákazníků bude společnost s názvem IMMORENT Ukraina TOV nabízet komplexní služby v oblasti nemovitostí – kromě jejich financování i projektový development, stavební management a také stavební dozor a správu.

Kyjevskou pobočku povede Michail Merkulov. Ve své pozici generálního ředitele bude zodpovědný za strategii, plánování a rozvoj. Merkulov má mnoho zkušeností z oblasti řízení projektů na Ukrajině a v Rusku a zaměřovat se bude především na akvizici projektů a jejich development. Vystudoval angličtinu a němčinu na univerzitě v Charkově a MBA na Manchester Business School.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).