Hlavní navigace

Skupina Home Credit zahajuje spotřebitelské úvěrování v Bělorusku

Skupina Home Credit začala na běloruském trhu poskytovat expresní spotřebitelské úvěry prostřednictvím Home Credit Bank, která vznikla restrukturalizací a přejmenováním původní instituce „OJSC Lorobank“. Ta byla převzata skupinou Home Credit v prosinci 2006 a nyní pod novým názvem získala v Bělorusku rozšířenou bankovní licenci umožňující bankovní operace a spotřebitelské úvěrování.

Sdílet

Dneškem se tak završuje roční přípravné období, během něhož skupina Home Credit zavedla do běloruské banky vlastní procesy pro řízení rizika a credit – scoring, definovala klíčové parametry produktů s přihlédnutím ke specifikům běloruského trhu a přijala a vytrénovala 165 zaměstnanců. Jejich počet by se měl během roku 2008 zdvojnásobit. Před zahájením provozu uzavřela Home Credit Bank (Belarus) dohody o zprostředkování spotřebitelských úvěrů s více než 320 obchodními řetězci a prodejci spotřebního zboží. Unikátní technologie umožní Home Credit Bank (Belarus) rychlé vyřizování úvěrových případů a klientům snadnější přístup ke spotřebitelským úvěrům.

“Akvizice Lorobanky byla součástí plánované mezinárodní expanze Skupiny Home Credit. Na trhu v Bělorusku vidíme velmi silný růstový potenciál a i zde se hodláme stát vedoucím hráčem spotřebitelského úvěrování“, komentuje zahájení operací v Bělorusku Alex Labak, generální ředitel Skupiny Home Credit.

Od prvního prosincového týdne tak poskytuje Home Credit Bank (Belarus) spotřebitelské úvěry u obchodníků za podmínek dostupných pro spotřebitele. “V prvním roce se soustředíme převážně na spotřebitelské půjčky v místech prodeje a na revolvingové úvěry prostřednictvím kreditních karet. Chceme vybudovat velké portfolio spokojených zákazníků, kteří zůstanou našimi dlouhodobými klienty,“ vysvětluje strategii Igor Doležel, předseda dozorčí rady Home Credit Bank.

Jakoukoliv úvěrovou žádost bude banka v Bělorusku schopna zpracovat za méně než 30 minut, aniž by žadatel musel odejít od obchodníka do banky a navíc jen na základě dvou dokumentů, například občanského a řidičského průkazu klienta. Taková praxe rychlých spotřebitelských úvěrů v místě prodeje je v zemi novinkou. Již od počátku provozu budou půjčky nabízeny ve všech šesti regionech Běloruska (tj. v regionech Minsk, Grodno, Gomel, Mogilev, Brest a Vitebsk). V příštím roce hodlá Home Credit Bank (Belarus) zvýšit počet obchodních míst na více než dva tisíce.

“Náš vstup na zdejší trh byl správně načasován. Jsme první bankou v zemi, jež se zaměřuje na expresní úvěry. Jak dokládá 15 milionů klientů obsluhovaných Skupinou Home Credit, tyto produkty úspěšně „složily test“ i v ostatních zemích střední Evropy a střední Asie. Jsem přesvědčen, že budeme schopni i v Bělorusku klienty s těmito produkty zaujmout a zaznamenáme výraznou poptávku po nich”, doplňuje Algerdas Tabatadze, předseda představenstva Home Credit Bank (Belarus).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).