Hlavní navigace

Skupina Home Credit jmenuje Declana McSweeneyho finančním ředitelem

Amsterdam, 5. ledna 2007 – Skupina Home Credit, mezinárodní skupina specializující se na oblast spotřebitelského financování, oznamuje, že k 1. lednu 2007 jmenovala svým finančním ředitelem pana Declana McSweeneyho.

Sdílet

Declan McSweeney má téměř třicetileté zkušenosti v oblasti bankovnictví, které získal během své kariéry u Allied Irish Banks plc (“AIB”). Zde zastával řadu významných pozic v oblasti finančního řízení AIB v Irsku a Velké Británii.

Před příchodem do skupiny Home Credit zastával pan McSweeney pozice Deputy Chairman a Chairman of the Audit Committee v AIB Mortgage Bank, a pozici člena dozorčí rady BZWBK Bank v Polsku. Obě banky jsou dceřinými společnostmi AIB, která je největší bankovní skupinou v Irské republice.

„Declan přináší do skupiny Home Credit rozsáhlé zkušenosti v oblasti řízení financí,“ říká Alexander Labak, generální ředitel a výkonný partner skupiny Home Credit. „Tyto zkušenosti, spolu s jeho dosavadními úspěchy v oblasti bankovnictví a financí, bezpochyby významně přispějí k našemu dalšímu úspěšnému růstu.“

Jako finanční ředitel skupiny Home Credit bude Declan McSweeney odpovědný za vedení finančního týmu a za další posilování corporate governance a transparentnosti celé skupiny. Pan McSweeney ponese odpovědnost za oblast účetnictví a finančního výkaznictví, finančního plánování a analýz, treasury, daní, auditu, právních záležitostí, compliance a vztahů s investory skupiny Home Credit.

„Nabídku skupiny Home Credit jsem s potěšením přijal, přičemž hlavními faktory v tomto mém rozhodnutí byla strategie skupiny Home Credit pokračovat v disciplinovaném a ziskovém růstu a důraz na efektivní realizaci této strategie. Cíl skupiny Home Credit – poskytovat bankovní produkty a služby na vyskoké úrovni, která je obvyklá ve světě – vytváří obrovské příležitosti do budoucnosti,“ říká Declan McSweeney.

Kromě své poslední manažerské role ve skupině AIB, se pan McSweeney osvědčil jako respektovaný a velmi zkušený finanční ředitel AIB. Během osmi let, po kterých zastával tuto funkci, byl mj. klíčovou osobou pro kontakt s investory, čímž vstoupil do širokého povědomí globální investorské a bankovní komunity. Před nástupem do skupiny AIB pracoval pan McSweeney pro společnost KPMG v USA a v Irsku. Vystudoval Institute of Chartered Accountants a Wharton Management Program, a získal diplom s vyznamenáním v oblasti Obchodu na University College v Dublinu. Pan McSweeney se narodil v roce 1953 a je irského původu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).