Hlavní navigace

Skupina ČSOB žádá svolat valnou hromadu IP banky a připravuje trestní oznámení pro podvod

S žádostí o svolání mimořádné valné hromady IP banky, a.s. se na její představenstvo dnes obrátil IPB Group Holding ze Skupiny ČSOB, která drží přibližně 34% akcií. Skupina ČSOB požaduje, aby mimořádná valná hromada odvolala dosavadní členy představenstva a dozorčí rady a zvolila nové orgány IP banky. Podle Skupiny ČSOB je třeba, aby nové orgány nechaly přezkoumat, zda vedení účetní evidence IP banky není zmatečné a vykazované závazky a platební povinnosti zmanipulované.

Sdílet

Tomu napovídají některá prohlášení pana Tomáše Kopřivy týkající se například úhrady části nákladů na ocenění IPB, dodatečné daňové povinnosti atd.

ČSOB znovu zdůrazňuje, že podle jejích informací byl konkurs prohlášen na základě nepravdivých a zavádějících informací a že nápadně připomíná ústeckou epizodu konkursu na Union banku. Máme veškeré důvody domnívat se, že – zřejmě úmyslně – nebyly soudu osobami jednajícími v zájmu skupiny Nomura předloženy veškeré informace, a soud tak nerozhodoval na základě plné znalosti věci, říká Milan Tománek, mluvčí ČSOB. Proto v této věci ČSOB dokončuje a v nejližších dnech podá trestní oznámení pro trestný čin podvodu. Předpokládáme, že na základě toho dojde k úplnému objasnění podivuhodných okolností prohlášení konkursu na IP banku, dodal Tománek.

Milan Tománek
výkonný ředitel
Komunikace a vztahy k investorům ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).