Hlavní navigace

Finanční skupina AXA dokončila akvizici mexické pojišťovací společnosti ING SEGUROS

Praha, 24. července 2008 – Finanční skupina AXA v úterý 22. července oznámila, že úspěšně dokončila v únoru avizovanou akvizici mexické pojišťovny ING SEGUROS. AXA pod svou správu získala 100 % akcií této společnosti za 1 miliardu EUR.

Sdílet

Finanční skupina AXA 22. července úspěšně dokončila kompletní odkup akcií od mexické pojišťovací společnosti ING SEGUROS. Své záměry AXA veřejně ohlásila 12. února letošního roku. Nyní byla transakce uzavřena a AXA tak získala za cenu 1 miliardy EUR 100 % podíl v jedné z největších pojišťovacích společností v Mexiku.

„Získání takové společnosti jako je ING SEGUROS má pro finanční skupinu AXA velký význam. Představuje totiž potenciál rozšíření našeho světového pokrytí. V neposlední řadě přispívá také k plnění dlouhodobého strategického plánu Ambice 2012. Díky této akvizici se můžeme stát leadrem na mexickém pojišťovacím trhu,“ říká Henri de Castries, předseda představenstva finanční skupiny AXA.

O společnosti ING SEGUROS

Společnost ING SEGUROS se s 12 % podílem na mexickém trhu řadí na třetí místo mezi největší mexické pojišťovny. S 5,5 mil. klienty zaujímá vedoucí pozici na klíčových trzích, jako jsou pojištění motorových vozidel (druhý největší aktér s podílem na trhu 17 %) a zdravotní pojištění (rovněž druhá nejsilnější pozice s podílem na trhu 19 %). Na trhu životního pojištění, má ING SEGUROS 6 % podíl. Společnost vlastní rozsáhlou síť 7500 agentů, z nichž 1500 se specializuje na životní pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).