Hlavní navigace

Skupina ATLANTIK se stává klíčovým partnerem Fortis Investments

Přední česká finanční skupina ATLANTIK se stala klíčovým partnerem společnosti Fortis Investments, světového asset managera a člena skupiny Fortis. Ta díky loňské objemově největší akvizici světa v oboru finančnictví převzala jednoho z nejvýznamnějších světových správců finančních aktiv společnost ABN AMRO Asset Management. ATLANTIK bude nadále v České republice a na Slovensku klíčovým distributorem fondů ABN AMRO Asset Management, které od letošního roku patří do velké rodiny Fortis.

Sdílet

Společnost Fortis Investments je předním celosvětovým hráčem v oblasti investičních produktů. Koupí ABN AMRO Asset Management rozšířila své investiční portfolio a navazuje tak klíčovou spolupráci s finanční skupinou ATLANTIK, která fondy distribuuje v ČR od roku 2000 a na Slovensku od roku 2002. Fortis Investments je v oblasti kapitálového trhu odborníkem na slovo vzatým, vlastní více než čtyřicet investičních center s dvěma tisíci zaměstnanci, ve třiceti zemích světa. O klienty se ve Fortisu stará přes šest set investičních odborníků, kteří mají ve správě aktiva za 254 miliard eur, tedy více jak 6,4 bilionu Kč. „Fortis Investments zaujímá dominantní postavení nejen v Evropě a Americe, ale i na rozvíjejících se trzích v Asii. Mateřská společnost Fortis nyní pracuje na společném podnikání s druhou největší čínskou pojišťovací společností Ping An,“ říká Grzegorz Swietlik, ředitel pro střední a východní Evropu. A dodává: „Úspěšné fondy ABN AMRO plánujeme v České republice rozšířit o nabídku Fortis L fondů.“

ABN AMRO fondy se v roce 2007 staly velice úspěšnými, byly dokonce oceněny slovenskými odborníky v soutěži Zlatá minca. A daří se jim i nadále. „Spojení s Fortisem je pro majitele či distributora fondů ABN AMRO SICAV dobrá zpráva. Vzniká tak opravdu silný globální hráč s vyjímečnou expertízou v oblasti investic do rozvíjejích se trhů,“ říká Vratislav Svoboda, předseda představenstva investiční společnosti ATLANTIK Asset Management a dodává, že světoví manažeři fondů se i nadále budou snažit o ješte lepší výsledky, které povedou ke spokojenosti investorů.

ATLANTIK se nyní jako jedna z mála společností na českém trhu zaměřuje na asijské trhy, Fortis Investments je proto pro nás vhodným partnerem, který je svými schopnostmi a inovativními přístupy expertem na tzv. emerging markets,“ říká Jan Schiesser, předseda představenstva finanční skupiny ATLANTIK.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).