Hlavní navigace

Skanska ČR a SR: První čtvrtletí bylo mimořádně úspěšné

Meziroční nárůst provozního zisku za první čtvrtletí roku 2005 o 8,6 procenta na 279,5 milionu korun je klíčovým ukazatelem aktuálního vývoje ekonomiky stavební skupiny Skanska v České a Slovenské republice. Celkové tržby v tomto období činily 5,6 miliardy korun oproti 4,4 miliardám v roce 2004.

Sdílet

V porovnání s prvním čtvrtletím roku 2004 společnosti vzrostl zisk o více než dvaadvacet milionů korun. Loni jsme dosáhli zatím nejlepších výsledků za dobu působení společnosti na českém a slovenském trhu. Výsledky prvního letošního čtvrtletí naznačují, že růstový trend pokračuje, uvedl předseda představenstva a generální ředitel Skanska CZ Zdeněk Burda.

Objem potvrzených zakázek pro příští období dosáhl 41,9 miliardy korun, což je vzhledem k tomuto období velmi slibný údaj. Potvrzuje, že se společnosti Skanska daří držet krok s růstem celkového stavebního trhu v zemi, prohlásil místopředseda představenstva a finanční ředitel společnosti Skanska CZ Miroslav Tvrdý.

Skupina Skanska v České a Slovenské republice je součástí světového stavební koncernu Skanska AB se sídlem ve Švédsku. Podle různých výzkumů velikosti stavebních společností se Skanska celosvětově řadí mezi pět největších subjektů.

První čtvrtletí 2005 – významná ocenění

V anketě Czech Top 100 nejobdivo­vanějších firem v ČR postoupila společnost Skanska CZ z desátého na páté místo. Projekt „Centrum Praha – Jih Chodov“ získal významnou koncernovou cenu Skanska Safety Awards 2004 za systém registrace a rozlišení pracovníků na staveništi, který je mimořádně důležitý pro zlepšení bezpečnosti práce. Na brněnském veletrhu získala Divize Project Development významnou cenu za realizovanou stavbu s ekologickým přínosem, kterou se stal projekt „Rezidenční čtvrť Botanica“ v Praze. Za Stavbu roku 2004 Olomouckého kraje byla vybrána stavba Divize Dopravní stavitelství „Modernizace železniční trati Olomouc – Červenka.“ Velkou poctou pro celou společnost Skanska CZ je ocenění jejího generálního ředitele. Zdeněk Burda zvítězil v letošním ročníku ankety Manažer roku 2004.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).