Hlavní navigace

Skandinávské aerolinie posilovaly i během léta

Růst společnost registruje v obratu i počtu pasažérů.

Sdílet

Během září 2007 přepravila skupina SAS Group 3,8 milionu cestujících, což je téměř pětiprocentní nárůst oproti minulému roku. Za posledních 12 měsíců přepravila skupina SAS Group celkem více než 41 milionů lidí. Pozitivní bilanci neovlivnilo ani zastavení přepravy letadly Dash8/Q400 od 12. září 2007.

Výnosy stouply o dvě procenta. Ale je zatím příliš brzy hodnotit, jak zářijové a říjnové výsledky ovlivní přerušená doprava týkající se letadel Dash8/Q400. Prvních osm letadel Dash8/Q400 z celkového počtu 27, která prošla detailní a extrémně náročnou technickou prohlídkou spolu s výměnou problematické součásti, se nyní vrací na letištní ranveje. Zbývajících 19 letadel se postupně navrátí do provozu pro jistotu s vyměněnou součástkou, ač to technický stav, Úřad civilního letectví a výrobce nevyžadoval. Předpokládáme, že nejpozději 15. října bude původní letový řád uveden do stavu před 12. zářím 2007,“ uvedla Sylvie Nováková, marketingová manažerka ze společnosti Skandinávské aerolinie SAS. Letecká společnost SAS navíc žádá po výrobci letounů Bombardier odškodné v celkové výši 1,5 miliardy korun.

Dá se očekávat, že omezení některých spojů kvůli technickým problémům mírně ovlivní výnosy. Negativní dopad Dash8/Q400 ale jednoznačně snižuje velmi dobrá situace na trhu s vysokou poptávkou po leteckých službách a zvýšeného zájmu klientů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).