Hlavní navigace

Sjednané pojištění k ČSOB Hypotéce se vyplatí dvakrát: slevou v pojistném a bonusem k hypotéčnímu úroku

Bezpochyby velmi zajímavým bonusem, který mohou získat žadatelé o ČSOB Hypotéku, je sleva z hypotéční úrokové sazby v závislosti na uzavření pojištění s ČSOB Pojišťovnou. Kromě toho samotné pojištění staveb i pojištění domácností u ČSOB Pojišťovny ve spojení s ČSOB Hypotékou lze získat za zvýhodněnou sazbu.

Sdílet

Tato pojištění může klient uzavřít přímo při sjednání ČSOB Hypotéky a to rovnou na pobočce banky. Zvolí-li si pouze jedno z obou pojištění, získá k němu pětiprocentní slevu z ročního pojistného. Pokud současně uzavře obě pojištění, tedy nemovitosti i domácnosti, sleva na pojištění nemovitosti se zvýší na 10 %, sleva na pojištění domácnosti zůstane pětiprocentní.

Podstatnější roli však hraje volba ČSOB Pojišťovny pro zajištění pořizované nemovitosti a domácnosti pro úrokovou sazbu sjednávané ČSOB Hypotéky. Tato sazba v případě, kdy klient sjedná obě pojištění, bude snížena o 0,10%. To může vzhledem k délce fixace sazby na jeden rok až patnáct let a objemu čerpaného hypotéčního úvěru představovat slevu mnoha desítek tisíc korun, které mohou při dlouhé splatnosti hypotéky pokrýt i podstatnou část nákladů na samotné pojištění.

Pojištění k ČSOB Hypotéce standardně zahrnuje pojištění nemovitosti proti živelním pohromám a pojištění odpovědnosti za škodu, volitelně lze uzavřít pojištění t proti odcizení a vandalismu . V jedné smlouvě je možné si navíc sjednat i pojištění domácnosti, které opět chrání jak před živelními riziky, tak před rizikem vandalismu a odcizení, a připojistit si lze i finanční odpovědnost za škody v občanském životě.

Od března si budou moci klienti sjednat k ČSOB Hypotéce i pojištění úvěru, tedy rizikové životní pojištění pro případ smrti a úrazové invalidity některého ze spolužadatelů. Ochraňuje klienta pro případ, že by se buď trvalými následky po svém úrazu anebo v důsledku invalidity spolužadatele („spoludlužníka“) dostal do tíživé finanční situace. Chrání současně také spolužadatele („spoludlužníky“) před rizikem zvýšené dluhové zátěže v případě úmrti kteréhokoliv z nich.

Milan Tománek
výkonný ředitel
Komunikace a vztahy k investorům ČSOB 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).