Hlavní navigace

Seminář „Seznamte se… zaměstnavatel & firemní kultura aneb společenská odpovědnost firem v sociální oblasti“

Sdružení Business Leaders Forum organizovalo v pořadí již 7. seminář na téma společenská odpovědnost firem. Seminář, přístupný zástupcům malých a středních podniků zdarma, s názvem „Seznamte se… zaměstnavatel & firemní kultura aneb společenská odpovědnost firem v sociální oblasti“ se uskutečnil v prostorách firmy PricewaterhouseCoopers v Praze.

Sdílet

Cílem semináře bylo poskytnout náměty k názornému řešení konkrétních problémů v sociální oblasti z pohledu společenské odpovědnosti firem – budování kvalitní firemní kultury, snižování fluktuace zaměstnanců, rozvíjení lidského kapitálu a vyvážení pracovního a osobního života zaměstnanců. Se svými praktickými zkušenostmi na semináři vystoupila za držitele titulu Progresivní zaměstnavatel roku 2007, personální ředitelka společnosti B.Braun Medical s.r.o. Monika Tlustá, dále pak senior manager CSR společnosti Vodafone ČR Přemysl Filip, ředitelka jazykové agentury Channel Crossings paní Lenka Doležalová Pavilková, obchodní ředitel Outward Bound – Česká cesta Jan Marek a o názorných příkladech firemní kultury společnosti Microsoft ČR hovořily personální ředitelka Martina Smidochová a manažerka interní komunikace Iva Hausvaterová.

V prezentaci Přemysla Filipa mimo jiné zaznělo: „Chceme, aby zaměstnance u nás bavilo pracovat a abychom byli vnímáni jako výjimečná firma. Vítězíme vtipem a originalitou, respektujeme odlišné názory a hlavně stojíme za našimi lidmi. Prosazujeme přirozenou neformálnost, ať už v prostředí, oblékání nebo chování. TOP management sedí mezi lidmi a zapojuje se do firemních akcí.“ Monika Tlustá hovořila o tom, že k vytvoření úspěšné obchodní myšlenky je třeba mít sen. K uskutečnění snu jsou třeba lidé a ideou lidských zdrojů firmy B.Braun Medical je být partnerem nejen pro zákazníky, ale i pro své zaměstnance. Cílem jazykové agentury Channel crossing je udržet si tým kvalitních pracovníků, který je loajální, stabilní, motivovaný. „Snažíme se vybudovat příjemné prostředí s dobrými vztahy a udržet si vyškolené zaměstnance, čímž snižujeme náklady spojené s náborem a zaškolením nových zaměstnanců. Efektivní prací s lidským potenciálem dosahujeme zároveň lepších ekonomických výsledků firmy“ sdělila Lenka Doležalová Pavilková.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).